Leżajska drogówka przez całe Święta Bożego Narodzenia będzie czuwała nad bezpieczeństwem na drogach. W okresie tym spodziewany jest wzmożony ruch, zarówno lokalny jak i tranzytowy. Jadąc, więc w świąteczne odwiedziny do rodziny, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze.

Policyjna akcja „Boże Narodzenie 2013″ rozpocznie się w Wigilię i potrwa do 26 grudnia. Działania będą prowadzone na drogach całego powiatu leżajskiego. Będą w nich brać udział policjanci z drogówki, ale również innych pionów Policji. Mundurowi będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Kontrolować będą także stan trzeźwości kierowców.

Apelujemy do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły czy: pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą – dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!

aspirant mgr Krzysztof Ficek – oficer prasowy KPP Leżajsk

zyczenia[1]