Nagrodzono laureatów konkursu plastycznego pod tytułem “Bezpieczne Wakacje 2014”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.
Konkurs plastyczny “Bezpieczne Wakacje 2014” promuje wśród dzieci i młodzieży bezpieczny wypoczynek  podczas wakacji, zachowania wolne od nałogów i inne pozytywne postawy. Jak co roku konkurs plastyczny cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu leżajskiego.
Konkurs na szczeblu powiatowym rozpoczął się w czerwcu i trwał do 15 października 2014 r. Jury konkursowe wyłoniło 9 najlepszych prac plastycznych z poszczególnych kategorii wiekowych. Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku, insp. Stanisław Wilczyńskiwraz ze swoim zastępcą mł. insp. Wacławem Sobol w obecności szkolnych opiekunów wręczył laureatom konkursu atrakcyjne nagrody i upominki ufundowane przez lokalne samorządy: Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Urząd Miasta Leżajsk, Urząd Gminy Leżajsk, Urząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Urząd Gminy Kuryłówka.
Laureatami tegorocznej edycji powiatowego etapu konkursu zostali w kategorii  wiekowej 7 do 9 lat: Julia Krupińska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Leżajsku, Marek Łyko ze Szkoły Podstawowej w Łętowni, Julia Miazga ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Leżajsku. Wyróżnienie otrzymał Arek Krok ze Szkoły Podstawowej w Woli Zarczyckiej.
W kategorii wiekowej 10 – 12 lat:  Katarzyna Szymańska ze Szkoły Podstawowej w Hucisku, Kamila Walania ze Szkoły Podstawowej w Giedlarowej, Małgorzata Lewkowicz ze Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli. Wyróżnienia otrzymali: Patryk Capłap ze Szkoły Podstawowej z Piskorowic i Jakub Olechowski ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Leżajsku.
W kategorii wiekowej 13 – 15 lat: Faustyna Czerwonka z Gimnazjum w Kuryłówce, Karolina Gwóźdź z Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku, Patrycja Leniart z Gimnazjum w Kuryłówce. Komisja wyróżniła ponadto Edytę Leniart z Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku, Katarzynę Femiak z Gimnazjum w Kuryłówce oraz Klaudię Ochab z Gimnazjum w Kuryłówce.
Poziom tegorocznych prac konkursowych Jury oceniło, jako bardzo wysoki. W finałowej stawce znalazło się kilkanaście prac we wszystkich kategoriach wiekowych, pomiędzy którymi rozegrała się zacięta rywalizacja, a ostateczny werdykt powstał w wyniku długiej i gorącej dyskusji.
Nagrodzone prace wezmą udział w kolejnym wojewódzkim etapie konkursu, który odbędzie się w Rzeszowie. Trzymamy kciuki za naszych młodych artystów.
KPP
ź: KPP Leżajsk