Kontynuują misyjne dzieło

  146
  0

  W dniach 3-5 sierpnia br. w parafiach Chałupki Dębniańskie i Grodzisko Dolne odbył się Kongres Misyjny. To już VI spotkanie sympatyków, misjonarzy i osób którym nie są obce sprawy misyjne. Organizatorem kongresu było Stowarzyszenie misyjno-charytatywne Missio Misericordiae, które powstało z inicjatywy O. Zdzisława Grada, werbisty, misjonarza z Madagaskaru, pochodzącego z Grodziska Dolnego. Szczególnym zadaniem Stowarzyszenia jest pomoc misjom przez propagowanie tzw. Adopcji serca.

  Świętowanie VI Regionalnego Kongresu Misyjnego rozpoczęło się według tradycji Malgaskiej od wspólnego przecięcia ciasta przez najważniejsze osoby. W trakcie przecinania ciasta wypowiadane było hasło VI Kongresu: „Abyś na nowo rozpalił charyzmat Boży”.

  Tort o powierzchni blisko 1m2, udekorowany barwami flagi malgaskiej przecięli: O. dr Kazimierz Szymczycha SVD – Sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, O. Zdzisław Grad SVD – misjonarz z Madagaskaru , O. Krzysztof Kołodyński SVD, ks. Jan Szczepaniak – proboszcz Parafii Chałupki Dębniańskie i zarazem duchowy opiekun Stowarzyszenia Missio Misericordiae, Krystyna Sander – skarbnik stowarzyszenia i Jerzy Gdański – prezes stowarzyszenia. Na przecięciu praca się nie skończyła, gdyż ojcowie misjonarze i księża usługiwali zebranym roznosząc porcje ciasta.

  Szersza relacja z kongresu ukaże się w sierpniowym wydaniu „Gazety z Grodziska i okolic”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Kongresu.

  Więcej o misjach znajdziesz

  http://www.misje.grodzisko.com/

   

   

  Poprzedni artykułGminne dożynki za nami
  Następny artykułKorty przy Szkole Podstawowej nr 2