Strona główna Gmina Leżajsk Korona wirus w Leżajsku (Aktualne informacje w sprawie pacjentów z podejrzeniem koronawirusa)

Korona wirus w Leżajsku (Aktualne informacje w sprawie pacjentów z podejrzeniem koronawirusa)

789
0

Aktualizacja 11:30

– Wczoraj pobraliśmy 157 próbek, do Łańcuta osoby z powiatu leżajskiego, w niżańskim też badania – mówi Adam Sidor. – Wśród 45 badań były dwa przypadki dodatnie. To dość dużo. Dziś badania są kontynuowane, a będzie jeszcze 50 pobranych od osób, które miały styczność z pacjentami nr 2 i 3. Dziś wiemy nieco więcej o zarażeniu. Te przypadki mogą być powiązane, wstępnie wszystko wskazuje, że miały kontakt osobami z Niemiec. Wczoraj mieliśmy inne podejrzenia. Opieramy się na wywiadzie środowiskowym

Aktualizacja 09:41

Niestety potwierdzone są trzy przypadki zachorowania na koronawirusa.
Szpital w Leżajsku ogranicza swoją działalność.
http://www.spzoz-lezajsk.pl/
Prosimy, aby zrezygnować, jeżeli nie ma takiej potrzeby, z wizyt w poradniach medycznych. Można wykonać konsultacje telefonicznie.
Apelujemy do osób starszych o pozostanie w domach.

————————–

W związku z wykryciem koronawirusa w Leżajsku, będziemy Państwa informować o aktualnościach w tym temacie.

Aktualizacja 16:25
Komunikat Rzecznika Prasowego Wojewody Podkarpackiego

Szanowni Państwo,

zakończono postępowanie epidemiologiczne w związku z informacją podaną dziś do wiadomości publicznej przez ministra zdrowia, a następnie wojewodę podkarpackiego, dotyczącą potwierdzonego badaniami laboratoryjnymi pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV2 na terenie województwa podkarpackiego.
Wiemy, że jest to osoba zamieszkująca powiat leżajski. Kobieta czuje się dobrze i obecnie przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala w Łańcucie (Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych), gdzie zajmują się nią doskonali specjaliści.

Prosimy o zachowanie spokoju. Wszystkie procedury zostały dopełnione, osoby, które rzeczywiście mogły mieć kontakt z chorą zostały poddane obserwacji zgodnie z obowiązującymi procedurami. U wszystkich osób, z którymi przeprowadzono wywiad epidemiologiczny nie stwierdzono żadnych objawów chorobowych. Wszystkie służby pracują i wykonują swoje zadania. Nie ma powodów do paniki, prosimy o zachowanie spokoju.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego

Aktualizacja 16:25
Komunikat Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku 10.03.2020

Aktualizacja 14:25
Planowe przyjęcia do leżajskiego szpitala wstrzymane do odwołania

Aktualizacja 13:55

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Źródło: miastolezajsk.pl

Aktualizacja 13:45
Informacja od Starostwa Powiatowego w Leżajsku

Koronawirus w Leżasjku (Podkarpacie)

Aktualizacja 13:30
Urząd Miasta Leżajsk wydał specjalny komunikat:
– zaleca zachowanie szczególnych warunków ostrożności, nieprzebywanie w skupiskach ludzi, dbałość o higienę rąk,
– zabronił Fundacji Chasydów Polska przygotowań oraz organizacji tegorocznej pielgrzymki chasydów w Leżajsku,
– informuje o trwających przygotowaniach do podjęcia kolejnych kroków eliminujących rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Aktualizacja 12:56
W związku z potwierdzonym w Leżajsku pierwszym przypadkiem koronawirusa, Ireneusz Stefański Burmistrz Leżajska w trosce o mieszkańców kategorycznie zabronił Fundacji Chasydów Polska organizacji tegorocznej pielgrzymki chasydów w Leżajsku. Zalecił również zachowanie ostrożności oraz unikanie skupisk ludzi a zarazem dbałość o higienę rąk.

Poprzedni artykułPotwierdzony przypadek koronawirusa w Leżajsku. Apelujemy o zachowanie ostrożności
Następny artykułWirówka do osocza – jaka i gdzie kupić najlepszą?