Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzech nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To młody mężczyzna z woj. mazowieckiego (Warszawa), kobieta z woj. podkarpackiego (Łańcut) w sile wieku oraz kobieta z woj. lubelskiego (Lublin) także w sile wieku. W sumie to już 25 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Jak podał resort zdrowia, więcej informacji udzielają rzecznicy wojewodów.

Potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u kobiety w Łańcucie jest pierwszym w województwie podkarpackim, kobieta pochodzi najprawdopodobniej z pow. Leżajskiego.

Łącznie w Polsce potwierdzono do tej pory 25 przypadków zarażenia koronawirusem. Resort zdrowia codziennie aktualizuje te dane.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 poinformował 4 marca, tydzień temu. Był to mężczyzna, który przyjechał z Niemiec autokarem. Trafił on do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

Co dalej będziemy informować…

Więcej informacji o wirusie: www.psse.lezajsk.pl