Kradli przewody telekomunikacyjne

  202
  0

  Leżajscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy podejrzewani są o kradzież przewodów telekomunikacyjnych o wartości ponad 15 tys. złotych. Najmłodszym z nich ma 18 lat, a najstarszy 36 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu leżajskiego.

  Na początku grudnia br. policjanci z Komendy Powiatowej w Leżajsku otrzymali informację o kradzieży przewodów linii telefonicznej w Kulnie w gminie Kuryłówka. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce zdarzenia potwierdzili fakt kradzieży około 200 m napowietrznych przewodów telefonicznych na szkodę Telekomunikacji Polskiej SA w Rzeszowie.

  Podczas prowadzonych czynności policjanci z leżajskiej komandy, zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 18 do 19 lat, którzy podejrzewani byli o tą kradzież. Dalsza praca leżajskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania dwóch kolejnych mieszkańców powiatu leżajskiego w wieku 27 i 36 lat. Zatrzymani mężczyźni podczas przesłuchania, przyznali się jeszcze do kilku innych kradzieży kabla telefonicznego na terenie naszego powiatu. Skradzione mienie po uprzednim wypaleniu sprzedawali w punkcie skupu złomu. Łączna wartość skradzionych przewodów Telekomunikacja Polska SA w Rzeszowie wyceniła na ponad 15 tys. złotych.

  Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

  ź: KPP LEŻAJSK

  Poprzedni artykułOdwołanie zagrożenia wścieklizną na części obszaru powiatu leżajskiego.
  Następny artykuł„Hej kolęda, kolęda…” w Grodzisku Dolnym