Śmierć motocyklisty w Zmysłówce k. Grodziska Dolnego

Tragedia rozegrała się w dniu wczorajszym na drodze lokalnej w miejscowości Zmysłówka, niedaleko Grodziska Dolnego. Ofiara to 20-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego.

– Z relacji świadków wynika, że motocyklista poruszał się drogą leśną, gdzie najprawdopodobniej nie zauważył szlabanu blokującego drogę. Chcąc go wyminąć uderzył w drzewo. Niestety zmarł na miejscu.

Na ten moment nie można mówić o przyczynach tragedii, jaka rozegrała się w dniu wczorajszym w Gminie Grodzisko Dolne Grodzisku Dolnym. Do sprawy wrócimy.

Zatrzymano aż 9 praw jazdy!

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego prowadzili działania „Prędkość” i „Trzeźwy poranek” na drogach powiatu leżajskiego. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 600 kierujących, zatrzymali łącznie 9 praw jazdy.

Od 14 do 16 lipca br. na drogach powiatu leżajskiego trwała akcja „Prędkość”. Głównym jej celem było ograniczenie liczby kierujących, którzy przekraczają dozwolona prędkość. Policjanci zwracali również uwagę na stan trzeźwości kierowców oraz przestrzeganie przez nich innych przepisów ruchu drogowego.

Łącznie funkcjonariusze skontrolowali 147 pojazdów, ujawniając 70 wykroczeń zwianych z przekroczeniem prędkości. Jeden kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, a trzech kolejnych za kierowanie swoimi pojazdami po spożyciu alkoholu.

17 lipca br. w trakcie działań „Trzeźwy poranek” leżajscy funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 507 kierujących. Zatrzymali 5 praw jazdy za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu.

Apelujemy do kierowców o rozsądek, odpowiedzialność na drodze i przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia dopuszczalnej prędkości i nie wsiadanie za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

15-late porażony prądem w Nowej Sarzynie

Policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do porażenia prądem i upadku z mostu kolejowego, 15-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. Do zdarzenia doszło w niedzielę w Nowej Sarzynie, tuż przed godziną 22. Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W niedzielę około godz. 22, dyżurny z Leżajska został powiadomiony, że z mostu kolejowego na torowisko w Nowej Sarzynie, spadł mężczyzna porażony prądem. Policjanci ustalili, że dwóch nastolatków przyjechało tam rowerami. W pewnym momencie postanowili wejść na metalową konstrukcję mostu. Chwile później jeden z nich, 15-letni chłopiec, został porażony prądem i spadł na torowisko z wysokości około 7 metrów. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policjanci wraz z prokuratorem wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

ź: KPP Leżajsk

SERYJNY ZŁODZIEJ ZATRZYMANY

Nowosarzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży na terenie gminy Nowa Sarzyna, których dopuścił się w ciągu ostatnich miesięcy. Usłyszał zarzuty, przyznał się i złożył wyjaśnienia. Funkcjonariusze w odzyskali większość skradzionych przedmiotów.

Na trop mężczyzny trafili kryminalni z Nowej Sarzyny. Ustalili, a następnie zatrzymali 31-letniego mężczyznę. W miejscu jego przebywania ujawnili i zabezpieczyli większość skradzionych przedmiotów. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Jak się okazało mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, za które odbywał kare pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Leżajsku zastosowała wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone, że podejrzany usłyszy kolejne zarzuty.

ź: KPP Leżajsk

28-LATEK UTONĄŁ W ZALEWIE W GRODZISKU DOLNYM

28-letni mężczyzna utonął dzisiejszej nocy na zalewie w Grodzisku Dolnym. Rano strażacy wydobyli z wody jego zwłoki. To pierwsze utonięcie podczas wypoczynku nad wodą tego lata.

Dziś, około godz. 4 policjanci odebrali sygnał, że na terenie zalewu w Grodzisku Dolnym w powiecie leżajskim, najprawdopodobniej utonął mężczyzna. Policjanci ustalili, że dwóch mieszkańców powiatu łańcuckiego na terenie kąpieliska rozbiło namiot i zostało na biwak. W pewnym momencie mężczyźni postanowili popływać, weszli do wody. Chwilę później 28-latek zniknął pod jej powierzchnią.

Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną. Rano wydobyto z wody ciało 28-latka. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyny jego śmierci. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań.

To pierwsza ofiara wypoczynku nad wodą w tym roku – Statystyki utonięć.

 

Wybił szybę w autobusie

Do zdarzenia doszło początkiem czerwca br. w autobusie, który przewozi dzieci i młodzież szkolną. Właściciel autobusu zauważył, że tylna szyba jest popękana. Uszkodzenie zgłosił na Policję.

Sprawą zajęli się kryminalni z Nowej Sarzyny. Ustalili, że za uszkodzenie szyby odpowiada 16-latek, który najprawdopodobniej uderzył w nią młotkiem bezpieczeństwa znajdującym się w autobusie.

Materiały w tej sprawie już trafiły do Sądu Rejonowego w Leżajsku.

DZIELNICOWY I STRAŻNIK MIEJSKI WSPÓLNIE ODNALEŹLI ZAGINIONEGO

Dzielnicowy i funkcjonariusz Straży Miejskiej z Leżajska wspólnie odnaleźli poszukiwanego 32-letniego mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna samowolnie oddalił się ze szpitala. Policjanci przez kilka godzin szukali go na terenie miasta i sąsiednich miejscowości.

Do zdarzenia doszło w piątek kilka minut przed godziną 18. Pacjent jednego z oddziałów miejscowego szpitala wykorzystał okazję, pokonał zabezpieczenie okna i samowolnie oddalił się w nieznanym kierunku. Personel o całej sytuacji zawiadomił Policję.

Dyżurny leżajskiej komendy natychmiast rozpoczął działania poszukiwawcze. Do akcji skierował policjantów, którzy ustalili, że mężczyzna próbował już wcześniej oddalić się z oddziału. W trakcie prowadzonych działań poszukiwawczych dzielnicowy i strażnik miejski w rejonie obwodnicy Leżajska, zauważyli mężczyznę, który wyglądem przypominał zaginionego. Jak się okazało, był to poszukiwany 32-latek. Został przekazany pod opiekę załodze karetki pogotowia, a następnie przewieziony do szpitala.

Mężczyzna wyjaśnił, że oddalił się samowolnie z oddziału, gdyż chciał się przewietrzyć i w tym celu wyszedł przez okno.

KPP Leżajsk

POLICJANCI ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO LISTEM GOŃCZYM

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Nowa Sarzyna. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Najbliższe tygodnie spędzi w areszcie.

31-latek od pewnego czasu ukrywał się przed organami ścigania. Wpadł dzięki ustaleniom leżajskich policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali go na terenie Nowej Sarzyny.

W chwili zatrzymania mężczyzna był zaskoczony i nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Policjanci zatrzymali go, kiedy spał w łóżku.

Poszukiwany najbliższe tygodnie spędzi w zakładzie karnym.

ź: KPP Leżajsk