Laserowe mierniki prędkości dla Leżajskich policjantów

  172
  0

  Podkarpaccy policjanci zostali wyposażeni w 31 nowych laserowych mierników prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR. Teraz funkcjonariusze z wszystkich komend miejskich i powiatowych regionu będą mogli wykorzystywać, te nowoczesne urządzenia w celu ujawniania kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Podkarpacka Policja dysponuje już 33 laserowymi miernikami prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR. Dotychczas po jednym urządzeniu wykorzystywali w służbie policjanci z Rzeszowa i Łańcuta.

  W ubiegłym tygodniu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała 31 nowych urządzeń. Zostały one zakupione w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

  Laserowe mierniki prędkości trafiły na wyposażenie komend miejskich i powiatowych Podkarpacia. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzymała 3 nowe urządzenia.

  Po 2 mierniki prędkości otrzymały komendy w Przemyślu, Krośnie, Tarnobrzegu, Dębicy, Jarosławiu, Jaśle, Mielcu, Sanoku i po jednym urządzeniu komendy w Brzozowie, Kolbuszowej, Lesku, Leżajsku, Lubaczowie, Nisku, Przeworsku, Ropczycach, Stalowej Woli, Strzyżowie, Ustrzykach Dolnych i jeden miernik prędkości otrzymał Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie.

  Nowoczesne mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR będą służyć policjantom ruchu drogowego w naszym regionie do ujawniania wykroczeń przekraczania dozwolonej prędkości. Urządzenie mierzy prędkość zbliżającego się pojazdu i odległość, w jakiej pomiar był wykonany. Wyświetla czas, od momentu wykonania pomiaru.

  Jest skuteczne w zakresie ujawniania wykroczeń na każdym rodzaju drogi, niezależnie od natężenia ruchu, ukształtowania terenu, infrastruktury i warunków atmosferycznych. Można używać go zza szyby samochodu.

  Działanie urządzenia jest oparte na pomiarze odległości i czasu powrotu wysłanej wiązki lasera. Dla antyradarów jest niewykrywalny.

  Ultralyte lti 20-20 działa na baterie, więc można posługiwać się nim będąc daleko od radiowozu. Duża dokładność sprawia, że laserowa wiązka może być użyta do pomiaru odległości np. w miejscu wypadku.

  Dane techniczne:

  – dokładność pomiaru: ±1 km/h
  – zakres pomiarowy: od 0 km/h do ok. 320 km/h
  – zasięg pomiaru prędkości: 1000 metrów
  – zasięg pomiaru odległości: 1000 metrów
  – zakres temperatur: -30°C do +60°C
  – czas pomiaru prędkości: 0,3 sekundy

  KWP / Wojciech S.

  Ź: Galicjusz.pl

  Poprzedni artykułBMF POLSKA W PARKU PRZEMYSŁOWYM
  Następny artykułAkcja „Bus”