Strona główna Bez kategorii Legendy metalu, punk-rocka i reggae na Czad Festiwal 2016.

Legendy metalu, punk-rocka i reggae na Czad Festiwal 2016.

210
0

Gwiazdy wielkiego formatu na zakończenie sezonu letnich festiwali pojawią się w Straszęcinie koło Dębicy. Na szczególną uwagę w line-up’ie zasługuje Avantasia. Powołany do życia w 2000 roku projekt Tobiasa Sammeta (Edguy) po raz 1. wystąpi w Polsce właśnie na Czad Festiwalu. Swój pierwszy występ przed polską publicznością zaliczy także legenda amerykańskiego punka – NOFX, który ma nieoceniony wkład w rozwój sceny punkowej. Obok niej wystąpi inny amerykański zespół punkowy – Pennywise.

Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do nieco cięższych metalowych brzmień. Poza Avantasią na Czadzie wystąpi także inna potęga metalu symfonicznego, fiński zespół Nightwish. I choć nie będzie to ich 1. występ w Polsce, grupa długo kazała czekać polskim fanom na powrót do naszego kraju. Ich koncert będzie częścią trasy promującej najnowsze wydawnictwo Endless Forms Most Beautiful. Na niedzielę natomiast zaplanowany jest koncert Sabaton, szwedzkiej grupy cieszącej się w Polsce niesłabnącą, ale wręcz rosnącą sympatią fanów. Sympatią zresztą odwzajemnioną, o której świadczą liczne wizyty zespołu w Polsce oraz zjazdy fanów. Warto dodać, że trzy wymienione wyżej zespoły były w ostatnich latach headlinerami największego na świecie festiwalu muzyki metalowej – Wacken Open Air.

Nie zapominajmy również o fanach reggae. Na Czadzie zagra niekwestionowana gwiazda gatunku Alborosie, a także doskonale znani polskiej publiczności Dub Inc, Anthony B oraz Che Sudaka wspierani przez polskich artystów, m.in. Damiana Syjonfama. Imponująco wygląda także reprezentacja punka. Wspomniane już NOFX i Pennywise, a do tego The Exploited, słowacki Konflikt oraz polska Sexbomba i Rozbujane Betoniary.

Dokładny timetable znajdziecie na stronie festiwalu https://czadfestiwal.pl/line-up/

Czad Festiwal jest bardzo ciekawym zjawiskiem na polskiej mapie festiwali muzycznych. Różnorodne gatunki, choć wydawałoby się zbyt odmienne, aby „serwować” je obok siebie na jednym festiwalu, w istocie całkiem nieźle ze sobą współgrają. Program festiwalu rysuje się eklektycznie, jednak dobór artystów w poszczególne dni jest wyważony i przemyślany, co jest gwarantem tego, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie, bez względu na muzyczne upodobania.

 

Poprzedni artykułKolejne Summer Party na Brzózie Królewskiej
Następny artykułIść do pracy czy na studia? Wybierz Studia Dualne