Strona główna Gmina Leżajsk Leżajscy kryminalni najlepsi w województwie

Leżajscy kryminalni najlepsi w województwie

732
0

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”. Z wszystkich drużyn najlepsi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. I to oni będą reprezentować garnizon podkarpacki w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”.

W miniony czwartek, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się eliminacje wojewódzkie do VI Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”. W konkursie wzięło udział łącznie 84 funkcjonariuszy pionu kryminalnego poszczególnych komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu podkarpackiego. Wszystkich zgromadzonych przywitał insp. dr Piotr Zalewski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Czteroosobową drużynę tworzyli policjanci pionu kryminalnego komendy: technik kryminalistyki, policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy i przełożony, nadzorujący pracę funkcjonariuszy.

W ramach eliminacji wojewódzkich przeprowadzony został sprawdzian wiedzy zawodowej przeprowadzony w formie testu składającego się z 40 pytań dla funkcjonariuszy sprawujących nadzór nad pracą dochodzeniowo – śledczą, prowadzących czynności operacyjno – rozpoznawcze, dochodzeniowo – śledcze i technika kryminalistyki oraz sprawdzian wiedzy praktycznej przeprowadzony na podstawie kazusu.

Wśród wszystkich drużyn najlepsi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku – st. asp. Marek Tworkowski, mł. asp. Daniel Krasowski, asp. Grzegorz Gap oraz asp. szt. Sławomir Mroczek. II miejsce zajęła drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a III – policjanci kryminalni reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Łańcucie.

Zwycięska drużyna reprezentować będzie garnizon podkarpacki w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023, który odbędzie się w czerwcu, w Szkole Policji w Pile.

Poprzedni artykułW minionym roku szpital w Leżajsku zanotował stratę wynoszącą 4,5 miliona złotych.
Następny artykuł10 pomysłów na świętowanie ukończenia szkoły w domu