Leżajscy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu – zostańcie w domu. Wszyscy, którzy lekceważąco podchodzą do obowiązujących przepisów, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni policjanci nałożyli 7 mandatów karnych za złamanie zakazów. W przypadku kolejnych 4 osób zostaną skierowanie wnioski o ukaranie do sądu.

Mimo wielokrotnych apeli o pozostanie w domu, nadal są takie osoby, które lekceważą obowiązujące zakazy. Policjanci bardzo skrupulatnie podchodzą do każdego przypadku łamania przepisów. Osoby łamiące prawo muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Wielu mieszkańców naszego powiatu odpowiedzialnie podchodzi do obowiązujących zakazów i zostaje w domu. Policjanci otrzymują jednak także wiele sygnałów o osobach, które łamią zakazy związane z epidemią. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez funkcjonariuszy.

W sobotę w południe policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który przyszedł do sklepu w Piskorowicach, zabrał piwo i oddalił się. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze, oprócz mężczyzny, zastali jeszcze jego kolegę, który przyszedł w odwiedziny. Obaj zostali ukarani mandatami.

W niedzielę, policjanci, na skwerze leżajskiego rynku, ukarali mandatami dwóch mężczyzn, którzy siedzieli bezpośrednio obok siebie na ławce. Tego samego dnia policjanci interweniowali w Leżajsku w rejonie skejt parku, z którego korzystał młody mężczyzna. Został on ukarany mandatem.

W niedzielne popołudnie policjanci na jednej z ulic Leżajska zauważyli dwóch mężczyzn. Jak się okazało obaj złamali zakaz dotyczący przemieszczania się. Zostali ukarani mandatami. Ponadto jeden z mężczyzn został zatrzymany. Jak ustalili funkcjonariusze, był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Kolejnych czterech mężczyzn odpowie przed sądem za złamanie obowiązujących zakazów. Jak ustalili policjanci, osoby te piły alkohol w Leżajsku w Ogródku Jordanowskim.

Ponadto dziś w nocy, patrol w Nowej Sarzynie zauważył dwóch mężczyzn jadących rowerem bez oświetlenia. Obaj mężczyźni przed sądem odpowiedzą za popełnione wykroczenia.

Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu, aby zostali w domu. To jedyny sposób, aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Dbajmy o życie i zdrowie własne i innych osób.

ź: KPP Leżajsk

tekst alternatywny