Leżajsk na X Mistrzostwach Europy Open w Belgradzie

  206
  0

  W dniach 5 – 9.11.2010 zawodnicy z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, będą uczestniczyć w X Mistrzostwach Europy Open, które odbędą się w Belgradzie.

  Formuła open zawsze uchodziła za najbardziej prestiżową. W normalnych Mistrzostwach Europy gdzie nie walczono w open, tą formę walki uważano za najcięższą. Pierwsze przymiarki do rozgrywania osobnych mistrzostw kontynentu w tej formule rozpoczęły się na początku lat 90-tych. Rozgrywano kategorie otwarte podczas innych turniejów o randze mistrzowskiej. Dzięki temu pomogło to zorientować się w zapotrzebowaniu ekip narodowych na turnieje takiego rodzaju.

  Gdy od roku 1996 wagowe mistrzostwa kontynentu zaczęto organizować każdego roku, temat mistrzostw wszech-kategorii zszedł na dalszy plan i trochę o nim zapomniano. Idea powróciła pod koniec lat 90-tych. Jej chyba najgorętszym orędownikiem był shihan Andrzej Drewniak a pełnienie przez niego funkcji we władzach Europejskiej Organizacji Kyokushinkai umożliwiło i na pewno ułatwiło jej realizację.

  Poprzedni artykułDiamenty, które są szlifowane w Giedlarowej
  Następny artykułDachowanie na ul. Mickiewicza