Piwo Leżajsk i dwukrotny mistrz Polski w piłkę nożną rozpoczęły współpracę. Przez najbliższy rok marka będzie wspierała drużynę Stali Mielec w walce o powrót do Ekstraklasy, szykuje też liczne atrakcje dla kibiców, związane z przypadającym na przyszły rok 80-leciem powstania klubu.

Jako marka związana z regionem, Leżajsk od lat angażuje się w najważniejsze lokalne wydarzenia i wspiera inicjatywy bliskie mieszkańcom Podkarpacia. Jest obecna na ważnych imprezach kulturalnych i sportowych, m.in. od 2007 roku jest sponsorem siatkarskiej drużyny Asseco Resovii Rzeszów. W tym roku marka rozpoczęła sponsoring kolejnej sportowej ikony regionu – klubu piłkarskiego Stal Mielec.

Umowa została podpisana w marcu i będzie obowiązywała przez najbliższy rok. Logotyp Leżajska pojawi się na spodenkach piłkarzy Stali, na bandach LED oraz na bandach na stadionie w Mielcu. Marka będzie też prowadziła na stadionie sprzedaż piwa, w wariancie z 3,2 proc. alkoholu, spełniającym wytyczne ustawy o imprezach masowych.

– Stal Mielec to prawdziwa legenda regionu, przez wiele lat dostarczająca mieszkańcom niezwykłych sportowych emocji. Z dumą będziemy wspierać klub w odbudowie dawnej potęgi. W przyszłym roku mamy nadzieję świętować 80-lecie istnienia klubu walcząc o najwyższą klasę rozgrywkową i przygotowując wiele zaskakujących, jubileuszowych atrakcji dla kibiców – mówi Tomasz Mazur odpowiedzialny za markę Leżajsk.

Stal to najbardziej utytułowany klub piłkarski na Podkarpaciu i jedna z najważniejszych marek sportowych w regionie. Dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, a w 1976 roku dotarł do ćwierćfinału europejskich rozgrywek Pucharu UEFA, co udało się tylko dwóm polskim zespołom. W brawach Stali grało kilkunastu reprezentantów Polski, w tym medaliści mistrzostw świata.

– Cieszymy się z pozyskania nowego partnera, zwłaszcza że marka Leżajsk, podobnie jak nasz klub jest autentyczną wizytówką Podkarpacia. Dzięki zaangażowaniu tak solidnego partnera możemy odważnie patrzeć w przyszłość i realizować cele sportowe. A te są bardzo ambitne, zwłaszcza w kontekście zbliżającej się 80. rocznicy powstania klubu, którą chcemy świętować walcząc o powrót do Ekstraklasy – mówi prezes Stali Mielec Jacek Orłowski.

W ciągu ostatnich kilku lat zespół przeszedł drogę z IV ligi do zaplecza Ekstraklasy. Obecnie prowadzony przez trenera Artura Skowronka zespół występuje w Fortuna I lidze. Nowy sezon rozpoczął od wyjazdowego zwycięstwa 2:0 nad Garbarnią Kraków.