Leżajsk wczoraj i dziś, czyli nowy film o Ziemi Leżajskiej

  190
  0

  „Leżajsk i okolice” to film zarówno dla mieszkańców leżajszczyzny jak i turystów, którzy chcą się dowiedzieć, co ciekawego można zobaczyć na jej ziemiach. A Leżajsk ma do zaoferowania nie mało! Czas nie lubi próżni. Przez ponad 600 lat tworzyła się bogata, ciekawa tradycja, kultura, rozwijało się budownictwo, przemysł i turystyka.

  Z filmu dowiemy się o dziejach historycznych Leżajska, miejscach wartych obejrzenia, poznamy zwyczaje tu panujące. Pielgrzymów zapewne zainteresuje opis Bazyliki Ojców Bernardynów- najcenniejszej budowli miasta, miłośników zwiedzania i kultury- cmentarz żydowski z grobem Cadyka, a smakoszy piwa- warzelnia piwa „Leżajsk” oraz ekspozycja browarnicza przy Muzeum Ziemi Leżajskiej.

  Płyta zawiera również wzmianki o miejscach okolicznych Leżajska, które przyciągają miłośników wypoczynku nad liczne zbiorniki wodne oraz rozległe lasy, gdzie w zachwycającym pięknie przyrody można mile spędzić wolny czas.

  Wydawcą i twórcą filmu jest Ireneusz Wołek (Visual-Art., Pracownia Projektowo-Reklamowa Leżajsk). Jest to druga, poszerzona edycja filmu „Leżajsk i okolice”.

  Płytę nabyć można w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Cena: 25zł.

  tekst: Paulina Usowska

  Poprzedni artykułTo największe nielegalne wysypisko śmieci w Leżajsku
  Następny artykułKonstytucja 3 maja w Muzeum Ziemi Leżajskiej