Leżajski Kyokushin Karate bierze wszystko!

  198
  0

  W minioną sobotę 17 marca w Wieliczce pod patronatem Polskiego Związku Karate odbyły się podwójne zawody, Mistrzostwa Makroregionu Południowego Seniorów i Juniorów w Karate Kyokushinkai i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushinkai. W obydwu turniejach karatecy LKKK zdobyli tyle punktowanych miejsc, że dało to Klubowi drużynowe dwa pierwsze miejsca. Zawody makroregionu południowego raz do roku gromadzą najlepsze kluby karate stylu kyokushin. Choć w turnieju mogą brać udział wszystkie kluby zrzeszone w Polskim Związku Karate na udział w zawody tej rangi decydują się tylko najsilniejsze kluby z terenu południowo-wschodniej Polski i właśnie z najlepszymi przyszło zmierzyć się reprezentantom LKKK.

  W tegorocznym wielickim turnieju udział wzięło 186 zawodników z 22 klubów z takich ośrodków jak Kraków, Kielce, Busko Zdrój, Tarnów, Nowy Sącz, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Limanowa, Bukowno, Jasło, Stalowa Wola, Rzeszów, Stary Sącz, Wieliczka i Leżajsk. Ziemię leżajską reprezentował tylko LKKK członek największej światowej organizacji kyokushin IKO I. Nasz klub nie był najliczniejszym z reprezentowanych na zawodach, a jednak zdołał wywalczyć drużynowo dwa pierwsze miejsca deklasując w ten sposób dużo większe i bardziej utytułowane kluby.

  Pierwsze miejsca i tytuły mistrzów makroregionu wśród naszych reprezentantów zdobyli: Izabela Dec, Katarzyna Burda, Paulina Majder, Marcin Olszowy, Maciej Jeziorowski, Krzysztof Zając. Tytuły wicemistrzowskie przypadły w udziale Robertowi Szcucowi, Mateuszowi Zielińskiemu, Hubertowi Fleszarowi, Natalii Stachuli, a brązowe krążki wywalczyli Karol Kurzyp i Oskar Szczuka. Szczególnym podkreślenia wydaje się fakt, że Robert Szczuc swoją pierwszą walkę w turnieju zakończył już po 48 sekundach nokautując aktualnego Mistrza Polski Młodzieżowców. Na uwagę zasługuje również wspaniała postawa Mateusza Zielińskiego, który po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych w finale uległ dopiero w „bratobójczej” walce swojemu klubowemu koledze, ale też aktualnemu Mistrzowi Europy Maciejowi Jeziorowskiemu.

  W turnieju uczestniczyli również zawodnicy Konrad Kowalski i Julia Żak oraz sędziowie sensei Dariusz Burda, Piotr Jeziorowski. Sekundantami byli Artur Majder i Leszek Kurasz. Na podsumowującej imprezę dekoracji zwycięzców widać było wielkie zaskoczenie wśród ekip tak spektakularnym zwycięstwem LKKK. Wielu kierowników ekip jak również pokonanych zawodników podchodziło i gratulowało nam wspaniałej postawy w całym turnieju. Ubiegłoroczne tytuły mistrza i wicemistrzyni europy oraz ostatnio zdobyte tytuły mistrzów makroregionu stawiają Leżajski Klub Kyokushin Karate w ścisłej czołówce polskiego karate. Jak widać efekty zaczyna przynosić cierpliwa praca treningowa instruktorów prowadzona pod kierownictwem sensei Dariusza Burdy, ale również trafna z perspektywy czasu decyzja o pozostaniu LKKK w najbardziej liczącej się na świecie organizacji jaką jest International Karate Organization Kyokushin-kaikan (IKO I) i nie przechodzenie do innych małych organizacji.

  Klasyfikacja drużynowa seniorów i juniorów:
  1. Leżajsk IKO
  2. Kraków KWF
  3. Kielce SHIN

  Klasyfikacja drużynowa młodzików:
  1. Leżajsk IKO
  2. Nowy Sącz KWF
  3. Jasło IKO Sosai

   

  Ź: Sarzyna.info

  Poprzedni artykułStaną przed sądem za kradzież z włamaniem
  Następny artykułTargi Rękodzieła Ludowego