Leżajskie obchody Święta Policji

  162
  0

  27 lipca w komendzie powiatowej w Leżajsku obchodzono Święto Policji i jednocześnie 93 rocznicę powstania Polskiej Policji. W uroczystości wzięli udział nie tylko policjanci, ale także przedstawiciele samorządu i kierownictwo instytucji współpracujących z Policją.

  Jak co roku obchody rozpoczęły się mszą świętą w Klasztorze OO. Bernardynów. Msza święta w intencji policjantów sprawowana była przez  ks. biskupa Ignacego Deca – biskupa świdnickiego.

  Uroczysta akademia odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku. Wzięły w niej udział władze samorządowe na czele ze Starostą Leżajskim, Burmistrzami Miast oraz Wójtami Gmin. Ponadto w uroczystości towarzyszyli  zaproszeni goście z kierownictwa instytucji współpracujących z Policją.

  Miło nam było w tym roku gościć inspektora Andrzeja Sabika  Zastępcę Podkarpackiego Komendanta Policji oraz byłego Komendanta Powiatowego Policji z Leżajska inspektora Mariana Szkodzińskiego obecnego Komendanta Powiatowego Policji w Nisku.

  W trakcie uroczystości nastąpiło wręczenie wyróżnień dla pracowników cywilnych i policjantów od przedstawicieli samorządów  oraz awansowanie funkcjonariuszy na kolejne stopnie służbowe. .

  17 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie. .

  W korpusie aspirantów na kolejne stopnie zostało mianowanych 4 policjantów, w korpusie podoficerów mianowano 8 i w korpusie szeregowych 5 funkcjonariuszy.

  W dniu policyjnego święta padły także słowa podziękowania dla władz samorządowych oraz szefów innych współpracujących z Policją służb mundurowych i instytucji lokalnych.

  Na koniec Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku inspektora Stanisław Wilczyński skierował słowa do policjantów i pracowników Policji:

  „….. w tym szczególnym Dniu  składam Wam wyrazy najwyższego uznania i podziękowanie za rzetelną, ofiarną służbę. Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku, tym bardziej, że pełnicie służbę z pełnym zaangażowaniem, niewolnym od napięć i stresów, podejmując decyzje, od których zależy życie i zdrowie ludzi. Dziękuję za to, iż nie bacząc na przeszkody i niedogodności zdecydowanie i skutecznie realizujecie niełatwe zadania służbowe. Policjant to trudny zawód. Ale to także szlachetna przygoda  naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi .Życzę Wam, aby Wasz trud i zaangażowanie znajdowały uznanie mieszkańców, a policyjny mundur otaczał społeczny szacunek i uznanie.

  Poprzedni artykułOtwarcie nowej pizzerii!
  Następny artykułAgregat prądotwórczy dla OSP Zmysłówka