LEŻAJSKIE TARGI PRACY 2013 – VI edycja.

  193
  0

  Targi zorganizowane zostały przez Powiatowy Urząd Pracy w Leżajsku, Powiat Leżajski oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.
  Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów do których zaliczają się: EURES, Browar Leżajsk, PKS Leżajsk i Bank PEKAO SA., Starostwo Powiatowe w Leżajsku.

  PUP w Leżajsku składa serdeczne podziękowania wszystkim, których nie wymienił a przyczynili się do przeprowadzenia targów. Przede wszystkim naszym współorganizatorom Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Rzeszowie i Panu Staroście Leżajskiemu i W-ce Staroście Leżajskiemu a w szczególności Dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku i uczniom tej szkoły. Serdeczne podziękowania składamy również patronom medialnym, którzy współpracowali w promocji całego przedsięwzięcia, przede wszystkim Gazecie Codziennej Nowiny, Kurierowi Powiatowemu Leżajsk, Jobs.pl i serwisowi regionalnemu galicjusz.pl.

  W targach wzięło udział 70 wystawców, głównie z Powiatu Leżajskiego, ale także z sąsiednich powiatów jak również instytucje oferujące praktyki zagraniczne np. Ambasada Kanady. Swoje stanowiska miały również konsultanci tacy jak Państwowa Inspekcja Pracy (PIP), Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), Urząd Skarbowy (US), Leżajskie Stowarzyszenie Rozwoju (LSR) gdzie można było zapoznać się z usługami jakie świadczą te instytucje.

  Firmy, które uczestniczyły w targach poszukiwały głównie osób do pracy w branży mechaniczno – technicznej, budowlanej, gastronomicznej, handlowej, informatycznej, transportowej, usługowej, administracyjnej. Oprócz ofert pracy w Polsce, agencje zatrudnienia oferowały pracę sezonową poza granicami kraju. Leżajskie Targi Pracy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że odwiedziło je około 2000 osób. Obok ofert pracy związanej z zatrudnieniem na czas nieokreślony, określony, umowy zlecenia wystawcy dysponowali ofertami stażowymi.

  Targi pracy stanowią jedną z uznanych i potrzebnych form prowadzenia pośrednictwa pracy. Liczba wystawców, uczestników, konsultantów, ofert, możliwości nabywania przez bezrobotnych kontaktów z pracodawcami a także powyższe propozycje pracy utwierdzają organizatorów w przekonaniu, że Leżajskie Targi Pracy są jedyną w tej części województwa podkarpackiego imprezą, którą warto nadal organizować.

  Z wyrazami szacunku,
  Dyrekcja PUP w Leżajsku
  oraz Zespół organizacyjny Leżajskich Targów Pracy 2013

  ź: Starostwo Leżajsk

  Poprzedni artykułWarszawo, już jedziemy!
  Następny artykułComenius AWARE