Leżajską komendę odwiedzili uczniowie klas policyjnych. Młodzież chciała poznać kulisy pracy funkcjonariuszy. Młodzi ludzie mieli okazję zapytać o wiele ważnych dla nich spraw oraz obejrzeć część sprzętu, z którego policjanci korzystają podczas służby.
W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku pojawili się uczniowie klas policyjnych z Liceum Ogólnokształcącego w Zarzeczu koło Przeworska. Głównym celem spotkania było przybliżenie pracy funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów oraz zwiedzanie budynku komendy.
Na początku młodzież została przywitana przez Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku, inspektora Stanisława Wilczyńskiego. Następnie oficer prasowy aspirantKrzysztof Ficek odbył z gośćmi pogadankę na temat położenia, funkcjonowania i struktury organizacyjnej leżajskiej jednostki. W ramach odwiedzin „młodzi policjanci” mogli spotkać się z funkcjonariuszami różnych pionów, którzy przybliżyli im specyfikę pracy każdego z wydziałów, odpowiadając młodzieży na nurtujące ich pytania.
Dla licealistów najciekawszym punktem wizyty było oczywiście zwiedzanie budynku komendy i podglądnięcie policjantów przy pracy. W czasie wizyty sporym zainteresowaniem uczniów cieszył się pokaz broni służbowej oraz radiowozów będących na wyposażeniu leżajskiej Policji. Młodzież miała również okazję obejrzeć i przymierzyć sprzęt wykorzystywany w służbie przez policjantów.
Odbyte spotkanie może zaowocować nabraniem szacunku młodych ludzi do ciężkiej i często ryzykownej pracy policjanta. Być może niektórzy z nich w przyszłości zostaną stróżami prawa.
ź: KPP Leżajsk
tekst alternatywny