Łukowa wygrywa po raz trzeci

  201
  0

  Sołectwo Łukowa z 77 punktami wygrało III Turniej Sportowo-Rekreacyjny Sołectw i Osiedli z terenu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Łętowni (II miejsce) i Sarzyny (III miejsce).

  W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta o czy świadczą małe różnice w punktacji. Gościńcowi, który zajął czwarte miejsce do podium zabrakło dosłownie jednego punku. Turniej rozpoczął się 6 listopada rywalizacją w halowej piłce nożnej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie. Do finałowej rozgrywki po zaciętych meczach awansowała Sarzyna, Wola Zarczycka, Osiedle nr 2 i Gościniec. 7 listopada zapadły rozstrzygnięcia.

  Trzecie miejsce przypadło Woli Zarczyckiej, która pokonała Gościeniec. Natomiast w meczu finałowym Sarzyna pokonała 4:3 Osiedle nr 2. Tym samym podopieczni sołtysa Pinderskiego obronili tytuł w tej konkurencji.

  Tego samego dnia rozegrano również pozostałe dyscypliny. W pływackim torze przeszkód zwyciężyli Aleksandra Herdyna i Natan Makowiecki (Osiedle nr 3), drugie miejsce zajęli Daniel Federkiewicz i Rafał Zawół (Łukowa), a trzecie Anita Nietrzeba i Kinga Augustyn (Osiedle nr 2). W rodzinnych rzutach do kosza najlepsi okazali się Władysław i Dominik Łyko (Gościniec) z 28 celnymi rzutami. Srebro zdobył Piotr Kopacz i Seweryn Kulec (Judaszówka), a brąz Bożena i Rafał Zawół (Łukowa). W tenisie stołowym Paweł Kida z Łętowni pokonał Patryka Baraniaka z Wólki Łętowskiej i Alana Grześkiewicza z Łukowej. Rowerowy tor przeszkód to konkurencja w której startują władze poszczególnych sołectw lub członkowie rad. Tym razem najlepszy czas 20,13 sek. uzyskał Leonard Jędrek (Łętownia).

  Drugi na mecie zameldował się sołtys Sarzyny Jan Pinderski z czasem 20,88 a trzeci był Henryk Sibiga (Wólka Łętowska). Najtrudniejszą konkurencją okazał się, pierwszy raz rozgrywany, turniej łuczników. Najcelniejsze oko miał Adrian Zalat (Tarnogóra) następnie Konrad Sowa (Wólka Łętowska) i Kamil Kuczkowski (Gościniec). Bardzo ciekawie zapowiadała się konkurencja – wyciskanie sztangi leżąc. I tak właśnie był. Potrzebne było również ważenia zawodników, którzy uzyskali takie same rezultaty. Ostatecznie, niekwestionowanym mistrzem został Kamil Ciszewski (Osiedle nr 1) z wynikiem 130 kg. 115 kg wycisnął Konrad Sowa (Ruda Łańcucka), a trzeci z 110 kg był Piotr Kopacz (Judaszówka).

  Turniej po raz kolejny cieszył się dużym zainteresowaniem. Nie brakowało także pozytywnych emocji. Łukowa pozostaje na kolejny rok mistrzem, a pozostałe sołectwa i osiedla na pewno będą chciały ją zdetronizować już za rok.
  Organizatorami byli Urząd Miasta i Gminy, MOSiR, Ośrodek Kultury. Patronat medialny objął miesięcznik Azalia i telewizja kablowa LokalTel.

  Poprzedni artykułHit 2010
  Następny artykułOn już raz odsiadywał wyrok za morderstwo.