Strona główna Gmina Leżajsk Majowy Weekend 2017

Majowy Weekend 2017

60
0
Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego w dniach od 28 kwietnia do 3 maja br., na drogach powiatu leżajskiego prowadzili działania „Majowy Weekend 2017”. Było bezpiecznie, doszło do 2 kolizji drogowych. Nie było ofiar śmiertelnych, ani rannych w zdarzeniach drogowych. Funkcjonariusze ujawnili 5 osób, które kierowały swoimi pojazdami będąc pod działaniem alkoholu.

W tym roku długi majowy weekend trwał kilka dni. W tym czasie policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem osób poruszających się po drogach naszego powiatu. Było bezpiecznie, doszło jedynie do 2 kolizji, w których nikt nie odniósł obrażeń. Nie było również ofiar śmiertelnych.

W sumie funkcjonariusze skontrolowali 270 pojazdów, przebadali na stan trzeźwości 270 kierujących. Ujawnili 5 osób, które mimo wypitego wcześniej alkoholu postanowiły usiąść za kierownicą swojego pojazdu. Zatrzymali 2 prawa jazdy i 6 dowodów rejestracyjnych. Nałożyli 82 mandaty karne. Na 4 kierujących zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Ze statystyk wynika, że najwięcej wykroczeń, bo 64 związanych było z przekraczaniem dozwolonej prędkości przez kierujących.

ź: KPP Leżajsk

Poprzedni artykułStrażnicy Bożego Grobu na Jubileuszowej 25 Paradzie w Grodzisku Dolnym
Następny artykułII runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych