Kolejny wspaniały sukces sportowy zanotowała Malwina Mul, która 12 stycznia br. w 83. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym w Szczekocinach zdobyła złoty medal w kategorii juniorka młodsza. Mieszkanka Woli Zarczyckiej, trenująca na co dzień w KLKS „Azalia” Brzóza Królewska potwierdziła swoją wysoką formę z Pucharu Polski i zwyciężyła zdecydowanie z ponadminutową przewagą nad Zofią Krystkowiak z Zielonej Góry. Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Muskus z „Azalii”. Tym samym Malwina Mul obroniła mistrzowski tytuł wywalczony przed rokiem w Strzelcach Krajeńskich. Warto przypomnieć, że wcześniej w 2018 roku zdobyła także złoty medal w Sławnie w kategorii młodziczek.

Z bardzo dobrej strony w tegorocznych mistrzostwach spisały się także inne reprezentantki „Azalii”, dzięki czemu klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Kinga Kalembkiewicz zdobyła srebrny medal w rywalizacji orliczek, a Brygida Piersiak była na mecie piąta.  W kategorii młodziczek na szóstej pozycji zawody zakończyła Amelia Bożek, a wśród młodzików 28 był Michał Marciniak.

W rywalizacji elity kobiet tytuł mistrzowski wywalczyła Zuzanna Krzystała, która triumfowała także w grudniowym Pucharze Polski w Nowej Sarzynie. Mistrzem Polski mężczyzn został Marek Konwa, natomiast zwycięzca zawodów w Nowej Sarzynie Bartosz Mikler zdobył brązowy medal.