Mały wielki bohater – Pomóż Michałowi!

  208
  0

  Bez waszej pomocy nie uda się pokonać choroby nowotworowej!

  Michałek ma 1,5 roku, i już od ponad roku walczy z nowotworem złośliwym wieku niemowlęcego Neuroblastoma. W wieku 5 miesięcy, Michał trafił do Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Krakowie – Prokocimiu, po tym jak lekarz rozpoznał zmianę patologiczną w okolicy  lewej nerki. Po niespełna 2 miesiącach pobytu w szpitalu przeszedł operację usunięcia guza. Niestety badanie histopatologiczne potwierdziło podejrzenia lekarzy – nowotwór był złośliwy. Ze względu na ujemną amplifikację genu, zdecydowano nie stosować chemioterapii. Byliśmy nielicznymi, którzy znaleźli się w pozornie bardzo dobrej sytuacji. Wydawało się, że wszystko jest już za nami i Michałek jest zupełnie zdrowy. Jednak tak się nie stało. W sierpniu nastąpił nawrót choroby. Obecnie Michałek jest po 8 cyklach ciężkiej chemioterapii. Gdy jego stan poprawi się, czeka go najtrudniejsze – chemia wysokodawkowa tzw. megachemia, autoprzeszczep szpiku i radioterapia.

  Na tym kończą się możliwości leczenia w Polsce. Możliwe jest jednak dalsze leczenie tej choroby – terapia przeciwciałami i interleukiną w niemieckiej klinice w Greifswaldzie, która zwiększa szance na przeżycie o 20%, a nawet może prowadzić do całkowitego wyleczenia!! Niestety koszt terapii jest bardzo wysoki – wynosi 120 000 euro.

  Dla nas rodziców jest to suma nieosiągalna, dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy zechcieliby nam pomoc. Głęboko wierzymy, że dzięki Państwa pomocy, uda nam się uzbierać niezbędną sumę i pokonać tę nierówną walkę.

  Jak pomóc?

  Przelew na konto fundacji
  Konto fundacji Wyspy Szczęśliwe
  ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków
  tel/fax +48 12 6580261
  Nr konta: PKO BP IO KRAKÓW 83 1020 2892 0000 5302 0150 8522
  KONIECZNY DOPISEK (tytułem: Michał Tryka)

  Przekazanie 1% podatku (tzw. podatku dochodowego) należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)
  – Pole 122. Numer KRS: 0000225443
  – Pole 124. Cel szczegółowy 1%: Fundacja na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe” – Michał Tryka

  więcej na: michaltryka.pl

   

   

   

   

  Poprzedni artykułNIEZWYKŁE PODKARPACIE – Ireneusz Wołek
  Następny artykułZ kolędą u strażaków