Dwudziestoczteroletni Michał z Tryńczy zmaga się ze okrutną chorobą, która uniemożliwia mu normalne życie. Chłopak jest muzykiem, a miopatia, zabrała mu możliwość pracy i realizacji swoich marzeń, by do tego wrócić potrzebuje, aż 150 tys. dolarów na operację w USA. Przedstawiamy jego historię i informację jak można pomóc…

Poniższa historia pochodzi z fanpage Michała Grzywny https://www.facebook.com/michalgrzywnapomoc/posts/1410567015911992)Zachecamy zachęcamy do zapoznania się z tym profilem i do wsparcia Michała.

-Jestem 24-letnim profesjonalnym muzykiem, który choruje na miopatię – nieuleczalną chorobę, która prowadzi do osłabienia i zaniku mięśni. W moim przypadku miopatia dotychczas objęła mięśnie twarzy oraz mięśnie obręczy barkowej.

Moja historia jest bardzo długa i trudna. Lekarze w Polsce nie mogli mnie zdiagnozować przez bardzo długi czas – pierwsze objawy choroby pojawiły się ok. 4,5 roku temu. Niestety diagnoza przyszła zdecydowanie za późno – przez wiele lat grałem zawodowo na instrumentach dętych (obój, saksofon), co doprowadziło do silnego przeforsowania mięśni twarzy oraz ich zaniku. Niestety w miopatiach regeneracja mięśni jest zaburzona. Obecnie mam poważne problemy z mówieniem, jedzeniem, nie mogę się uśmiechać i każdy dzień mojego życia jest pełen niewyobrażalnie silnego bólu, którego nie da się niczym uśmierzyć – w ogóle nie reaguje nawet na maksymalne dawki morfiny oraz inne środki przeciwbólowe. Jest to spowodowane tym, że nerwy w mojej twarzy nie są już osłonięte przez mięśnie, które zanikły. Lekarze w Polsce nie potrafią pomóc, ponieważ w naszym kraju nie przeprowadza się operacji twarzy. Nie ma również żadnego leku na miopatię. Zatem potrzebuję nowych mięśni twarzy i jedynym sposobem na to jest specjalistyczna operacja zwana “Dynamic muscle transfer” (dynamiczny transfer mięśnia), która jest wykonywana w Johns Hopkins Medicine w Baltimore w USA. Obecnie jestem już po ekspertyzie przeprowadzonej przez dr Kofi Boahene, który stwierdził, że potrzebuję przeszczepu mięśni do obu stron twarzy. Operacja ta potrwa 8 godzin. Niestety została ona wyceniona na aż 150 000 dolarów – jest to kwota wręcz kosmiczna, której nie dam rady sam zgromadzić. Jednak jest to dla mnie jedyna szansa na powrót do w miarę normalnego funkcjonowania.

Jeżeli chodzi o mnie – jestem profesjonalnym muzykiem, obecnie staram się rozwijać jako pianista i aranżer, w przyszłości planuję spróbować swoich sił również w kompozycji. Ponadto, przez kilka lat pracowałem jako dyrygent 3 orkiestr dętych, z którymi odnosiłem sukcesy. Przez wiele lat, również z sukcesami, grałem na oboju i saksofonie, jednak choroba zmusiła mnie do porzucenia tych instrumentów, prawdopodobnie już do końca życia, niestety. Muzyka jest moją największą, prawdziwą, życiową pasją, którą czuję zdecydowanie najlepiej – może jest to spowodowane tym, że urodziłem się w dniu patronki muzyków, św. Cecylii. Pomimo choroby staram się z niej nie rezygnować. Ukończyłem Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie saksofonu oraz Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie oboju. Planowałem iść na studia muzyczne na Akademię Muzyczną (obój i dyrygentura symfoniczna), jednak moja choroba niestety zniweczyła te plany. Ponadto, studiuję filologię angielską na Uniwersytecie Rzeszowskim (obecnie przebywam na urlopie zdrowotnym).

Podsumowując, marzę o normalnym życiu pełnym uśmiechu i muzyki oraz po prostu życiu bez wszechobecnego bólu fizycznego. Operacja pozwoli mi na powrót do w miarę normalnego, społecznego życia, na studia oraz do pracy, za którą już szaleńczo tęsknię- pisał Michał na swoim profilu.

Najbliższą okazją, aby wesprzeć młodego muzyka z Tryńczy będzie koncert, który zapowiada na swoim fanpage:

Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego oraz Grupy Wokalnej “Meritum” na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 15 marca o 18:00 w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. W programie koncertu utwory patriotyczne w nowych, także moich autorskich opracowaniach na fortepian, orkiestrę dętą i wokale. Podczas koncertu przeprowadzona zostanie również zbiórka pieniędzy na moją operację twarzy

(więcej inf. o koncercie tutaj: https://city.advhost.pl/koncert-inny-niz-wszystkie-i-w-lezajsku-zapraszamy/).

Pieniądze na operację twarzy można wpłacać na konto do wpłat w zł (PLN):

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Ropczycach
Bank Spółdzielczy w Ropczycach
nr konta: 54 9171 0004 0013 7780 2000 0030
W tytule przelewu należy wpisać: Na operację Michała Grzywny

ź: Mojprzeworsk_pl

Lafik