W grudniu 2004 roku grupa kilkunastu osób związanych w przeszłości z piłką siatkową założyła klub o nazwie Leżajskie Towarzystwo Sportowe „Feniks”. Zawiązali je ludzie, którym zależy na rozwoju sportu, a w szczególności jednej z dyscyplin – siatkówce. Za główny cel przyjęto stworzenie warunków do szkolenia na poziomie młodzika, kadeta i juniora, a także udziału w rozgrywkach III ligi PWZPS. Największym osiągnięciem Klubu w rozgrywkach
PZPS było zdobycie w sezonie 2011/2012 IX miejsca przez zespół Kadetów. Na arenie międzynarodowej w maju 2010 roku dwa nasze zespoły uczestniczyły w największym w Europie Turnieju Piłki Siatkowej w Holandii. Juniorzy zdobyli brązowe medale, a Kadeci wygrali wszystkie mecze i zdobyli złote medale.

Rok 2014 był dla nas najlepszy w zakresie rywalizacji sportowej klubów w Polsce – w siatkówce męskiej. Klub, dzięki punktom zdobytym przez Kadetów (III miejsce w ¼ MP) i Młodzików (IX-X miejsce w ½ MP) został sklasyfikowany na 24 miejscu w Polsce w klasyfikacji punktowej. Wielokrotnie nasi zawodnicy grający w reprezentacji Podkarpacia zdobywali medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W rozgrywkach klubowych Marcin Karakuła grający w AKS Rzeszów na zasadach wypożyczenia zdobył złoty medal w MP Młodzików i dwa lata później – w MP Kadetów. Trzej nasi zawodnicy – Patryk Sadlej, Piotr Trojan i Damian
Zygmunt grający na wypożyczeniu do klubu sportowego „Metro” Warszawa zdobyli brązowe medale MP Juniorów. Medale odbierali w Leżajsku, ponieważ trzy lata temu organizowaliśmy Finał Mistrzostw Polski Juniorów. Musimy się pochwalić, że impreza była sprawnie przeprowadzona, wielu nam gratulowało organizacji, a mecze oglądały tłumy kibiców. Nasz Klub od wielu lat organizuje Ogólnopolski Turniej „Od Młodzika do Juniora”, w którym udział brały zespoły medalistów MP, a także Reprezentacja Polski.

Od kilku lat w okresie przygotowawczym do sezonu mecze towarzyskie ASSECO RESOVII Rzeszów odbywają się
w Leżajsku, a my – jako Klub współorganizujemy je razem z Zespołem Szkół Technicznych w Leżajsku. Możliwe to jest dzięki zaangażowaniu przede wszystkim trenera ASSECO RESOVII Rzeszów Andrzeja Kowala, który pochodzi z Leżajska i Piotra Dudka – sędziego międzynarodowego, nauczyciela ZST w Leżajsku. W poprzednich latach gościliśmy zespoły Plus Ligi:  CERRAD CZARNI RADOM, CUPRUM LUBIN, a także zespoły z Ligi Mistrzów: REMAT ZALAU z Rumunii, FENERBAHCE ISTAMBUL ze słynnym IVANEM MILIJKOWICZEM.

Możemy się pochwalić dwoma zawodnikami, którzy zaznaczyli swoją obecność w zespołach Plus Ligi: Damian Zygmunt po udanych Mistrzostwach Polski Juniorów przeszedł do zespołu DELICPOL Częstochowa, a Marcin Karakuła wybiegł na boisko w meczu Ligi Mistrzów w barwach ASSECO RESOVII Rzeszów.

Na koniec odpowiemy na pytanie: dlaczego Finały w Leżajsku?
Odpowiedź jest prosta i taka sama jak trzy lata temu: ponieważ chcemy zaznaczyć naszą obecność na mapie Polskiej
Siatkówki z udziałem naszych zawodników grających na certyfikatach w klubie AKS V LO Rzeszów (Marcin Karakuła i Wojciech Zięzio).
Wszystkim zespołom życzymy miłego pobytu w Leżajsku, wyników jakie sobie założyli, a naszym siatkarzom miejsc na podium.