Młodzi mężczyźni odpowiedzą za narkotyki

  179
  0

  Policjanci z Leżajska zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o rozprowadzanie narkotyków. Dzięki leżajskim kryminalnym na czarny rynek nie trafią narkotyki o wartości ponad 6 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy w Leżajsku, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, uzyskali informację o osobach, które mogą posiadać narkotyki. We wtorek funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Nowa Sarzyna. Są to młodzi mężczyźni w wieku 18 i 19 lat.

  Podczas przeszukania samochodu jednego z zatrzymanych kryminalni ujawnili i zabezpieczyli 190 gramów marihuany, 6 gramów amfetaminy oraz wagę elektroniczną. Z tej ilości zabezpieczonych narkotyków można było przygotować około 200 porcji o wartości ponad 6 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali przesłuchani. Jeden z nich przyznał się do handlu narkotykami, drugi do ich posiadania.

  Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające. Teraz za czyny, o które są podejrzani, mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

  Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

  policja

  ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułTARGI RĘKODZIEŁA LUDOWEGO
  Następny artykułPrzebudujemy most z promesy powodziowej