Policjanci  zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków, który motorowerem przemieszczał się po Woli Zarczyckiej w powiecie leżajskim z zamiarem ich sprzedaży. Informacja o Wieczorem, 4 lutego br. w miejscowości Wola Zarczycka do pełniących służbę w oznakowanym radiowozie umundurowanych policjantów podszedł mieszkaniec tej miejscowości i poinformował, że przemieszczający się motorowerem pewien mężczyzna prawdopodobnie posiada narkotyki i próbuje je sprzedawać. Policjanci podczas patrolu natknęli się na motorowerzystę o podanym rysopisie. W trakcie legitymowania, niespokojne zachowanie mężczyzny utwierdziło funkcjonariuszy w przekonaniu, że informacja jest prawdziwa. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna miał przy sobie woreczki z zielonym suszem i białym proszkiem.

Badanie potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana w ilości ponad 7 gramów.  Jaką substancję psychoaktywną stanowią 3 gramy białego proszku ujawnionego przy zatrzymanym określi zlecona w laboratorium ekspertyza. 20-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze przedstawili 20-latkowi zarzut posiadania niedozwolonych substancji odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ź: KPP Leżajsk

tekst alternatywny