Muzeum Ziemi Leżajskiej rozpoczęło prace modernizacyjne jednej ze stałych ekspozycji – Historycznej Miasta i Regionu. Jest to najważniejsza z wystaw stałych, funkcjonująca od początku działalności leżajskiego Muzeum. Prezentowane na niej muzealia dotyczą bogatej historii Leżajska i jego okolic. Ekspozycja Historyczna Miasta i Regionu uzupełniona jest także o eksponaty odnoszące się do historii Polski.

Modernizacja ekspozycji o powierzchni 164 m2 obejmie adaptację wystawy zgodnie z przygotowanym projektem. Projekt w swej istocie obejmuje zakup materiałów niezbędnych do ulepszenia wystawy, w tym m.in. zakup profesjonalnych gablot, oświetlenia, plansz graficznych oraz ekranów multimedialnych. Celem modernizacji jest przystosowanie wystawy do współczesnych standardów, wykorzystując przy tym nowatorskie rozwiązania aranżacyjne połączone z elementami multimedialnymi, oczywiście nie zatracając przy tym historycznego znaczenia i wyglądy wystawy.

Zwiedzanie wystawy przypominać będzie spacer po naszym pięknym miasteczku, prowadząc do poszczególnych działów tematycznych. Dzięki realizacji założeń ekspozycja zacznie na nowo „żyć”, zaś zbiory zaprezentowane zostaną w sposób atrakcyjny dla turysty. Oficjalne otwarcie ekspozycji po zmianach nastąpi 18 listopada.

Modernizację dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.