Jedna ze stałych ekspozycji Muzeum Ziemi Leżajskiej – Historyczna Miasta i Regionu – otrzymała nowy wygląd. W ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wspieranie działań muzealnych 2017” przeprowadzono bowiem na niej prace modernizacyjne.

Ekspozycja Historyczna Miasta i Regionu jest jedną z najważniejszych wystaw leżajskiego Muzeum, funkcjonującą od początku jego działalności i prezentującą muzealia dotyczące bogatej historii Leżajska i okolic oraz uzupełniona o eksponaty odnoszące się do historii Polski.

Modernizacja ekspozycji o powierzchni 164 m2 objęła adaptację wystawy zgodnie
z przygotowanym projektem. W ramach działań zakupiono sprzęt i materiały niezbędne do ulepszenia wystawy, m.in. profesjonalne gabloty, oświetlenie, plansze graficzne oraz ekrany multimedialne, które unowocześnią wystawę i będą doskonałym jej dopełnieniem. Celem modernizacji było bowiem przystosowanie ekspozycji do współczesnych standardów, wykorzystując przy tym nowatorskie rozwiązania aranżacyjne połączone z elementami multimedialnymi, nie zatracając jednocześnie historycznego znaczenia i wyglądu wystawy.

Zwiedzanie ekspozycji przypominać będzie spacer po naszym pięknym miasteczku, prowadząc do poszczególnych działów tematycznych. Dzięki realizacji założeń zbiory prezentowane są w sposób atrakcyjny dla turysty a dzięki multimediom można zgłębić wiedzę o danej tematyce.

Oficjalne otwarcie zmodernizowanej ekspozycji odbyło się 18 listopada br. o godz. 16:00 w Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Modernizację dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.