Na spartakiedzie ŚDS-ów

  171
  0

  „…w dobrych zawodach uczestniczyłem, bieg ukończyłem” to motto XV Spartakiady Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

  Gospodarzem tegorocznych jubileuszowych zmagań był ŚDS w Pruchniku i co trzeba przyznać wywiązał się z tego zadania wzorcowo. Profesjonalnie przygotowana oprawa artystyczna, merytorycznie i organizacyjnie sprawnie przeprowadzone zmagania w poszczególnych konkurencjach, smaczne zaplecze kulinarne i liczna grupa wolontariuszy pomagających uczestnikom to tylko nieliczne atuty jakimi mogą pochwalić się organizatorzy – jeszcze raz brawo!

  Niewątpliwą atrakcją i gwiazdą tegorocznej spartakiady był paraolimpijczyk Pan Rafał Wilk dwukrotny złoty medalista z Londynu i zdobywca Pucharu Świata w handbike’u. Pan Rafał to wzór do naśladowania i nietuzinkowy człowiek, uprzejmy i kulturalny sportowiec, nie było problemu z zdobyciem autografu czy zrobieniem sobie pamiątkowego zdjęcia. Serdecznie pozdrawiamy Pana Rafała.

  Reprezentacja ŚDS Laszczyny rywalizowała pod jednym sztandarem z filią w Zmysłówce, wzięliśmy udział we wszystkich konkurencjach, wystawiliśmy pięcioosobową reprezentację w składzie: Maria Buczma, Dariusz Jarzyński, Sławomir Dobrowolski , Mieczysław Dec i Paweł Szal. Należy dodać, że w rywalizacji wzięło udział 60 drużyn ŚDS. Czarnym koniem naszej reprezentacji okazał się Sławek, który rzutem na odległość 18,5 m wygrał zmagania w rzucie piłką lekarską. Darek i Maria otarli się o podium kolejno w skoku w dal i rzucie piłką do celu. Ze spartakiady oprócz złotego medalu i pucharu przywieźliśmy ducha walki, który będzie nam pomagał w przygotowaniach do kolejnych zmagań i rywalizacji w XVI Spartakiadzie ŚDS.

  Galeria zdjęć i więcej informacji na stronie ośrodka www.sdspodlesie.pl

  ź: grodziskodolne.plsdś

  Poprzedni artykułFotorelacja – XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku.
  Następny artykułNagrody dla największego pracodawcy w branży piwowarskiej