Najlepsi z ortografii wybrani

  185
  0

  We wtorek 26 lutego, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodzisku Dolnym odbyła się VI edycja konkursu ortograficznego „O Pióro Wójta Gminy Grodzisko Dolne”.

  Z dyktandem zmierzyło się 11 uczennic wytypowanych przez grodziskie gimnazja. Zwyciężyła Agnieszka Rydzik, uczennica II klasy gimnazjum Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym, która otrzymała pióro ufundowane przez Wójta i nagrodę książkową od biblioteki. Pozostałe laureatki to:

  II miejsce – Rząsa Diana, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym

  III miejsce – Maślenik Agnieszka, Zespół Szkół im Prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym

  IV miejsce – Wielgos Karolina, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym

  V miejsce – Telka Marcelina, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym

  Finalistkom wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną, a pozostałym pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe od Wójta.

  Uczennice zmagały się z trudnym tekstem, ale dla „najlepszych z najlepszych” poprzeczka musi być wysoko ustawiona. Pułapką ortograficzną, w którą wpadały uczestniczki okazały się wyrazy „Pięćdziesięcioośmioipółletnia”, „masarz” oraz „in blanco”.

  Wręczając nagrody laureatom Pan Jacek Chmura powiedział: „Dyktando powinno być trudne bo uczestniczą w nich najlepsi. Szkoda tylko że wśród uczestników zabrakło odważnych chłopców”.

  Zdolnej młodzieży gratulujemy. Organizatorzy dziękują Wójtowi za ufundowanie nagrody głównej i upominków, a nauczycielom za współpracę.

  Wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił, zapraszamy do zmierzenia się z tekstem dyktanda.

  ź: Grodzisko Dolnedyktando

  Poprzedni artykuł„FERIE W MUZEUM” – Podsumowanie
  Następny artykułŻywność z Podkarpackiego Banku Żywności