W ubiegłym tygodniu policjanci z Leżajska ujawnili i zabezpieczyli 0,9 grama środków odurzających u 15-latka i 17-latka. Obaj młodzieńcy zakazane substancje ukryli w swoich portfelach. Starszy z nich, na terenie jednej z miejscowości gminy Leżajsk uprawiał też krzewy przypominające wyglądem konopie indyjskie. Policjanci zbadali zabezpieczone środki i potwierdzili, że to marihuana.

W obu przypadkach policjanci wcześniej uzyskali informacje, że 15-latek i 17-latek mogą posiadać środki odurzające. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że starszy z nich na nieużytkach rolnych na terenie jednej z miejscowości gminy Leżajsk, uprawia krzewy konopi indyjskich.

Te informacje wystarczyły policjantom z Leżajska. W toku dalszych czynności potwierdzili wcześniejsze ustalenia. U 15-latka w czasie przeszukania jego odzieży funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli woreczek foliowy z suszem roślinnym o wadze 0,47 g., który schowany miał w portfelu. Badanie potwierdziło, że to marihuana. Natomiast u 17-latka w portfelu policjanci ujawnili i zabezpieczyli woreczek foliowy z suszem roślinnym o wadze 0,43 g. Podczas dalszych czynności mężczyzna wskazał miejsce, w którym uprawiał konopie indyjskie. Podczas wizji lokalnej doprowadził funkcjonariuszy na miejsce, gdzie rosły dwa krzewy wyglądem przypominające konopie indyjskie. Rośliny zostały zabezpieczone przez policjantów.

17-latek został zatrzymany. Śledczy postawili mu zarzuty uprawy krzewów konopi indyjskich i posiadania środków odurzających. Przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia.

W sprawie 15-latka materiały trafią do Sądu Rejonowego w Leżajsku do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.