Doceniony za działalność sportową

Wyróżnienie i statuetka Futsal Podkarpacki w kategorii Ambasador Futsalu trafiła w zeszłym tygodniu do rąk pana Arkadiusza Telki.

Pan Arek został doceniony za działalność sportową na terenie Gminy Grodzisko Dolne, gdzie odpowiada m.in. za sekcję kobiecą LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne. Działa również w Wydziale Kobiecym w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej.

Organizowane imprezy futsalowe przez pana Arka zawsze stoją na wysokim poziomie organizacyjnym – dodał Adam Onyszczuk Zastępca Przewodniczącego Wydziału Futsalu w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej, który wręczył statuetkę wyróżnionemu.

ź: Grodzisko Dolne

6 BIEG ZOŚKI TUROSZ

Po raz szósty 25 maja wystartował Bieg Zośki Turosz, który zgromadził rekordową liczbę, niemal  700 uczestników: 418 – w biegu głównym (15 km cross) i Nordic Walking (10 km), 142 – w biegu młodzieżowym na dystansie 3 km oraz 138 dzieci na 0,5 km. W biegu głównym wystartowała również Zofia Turosz wieńcząc 65 lat swojej kariery sportowej.

W kategorii open mężczyzn zwyciężył Paweł Smędowski z czasem 51:52,34, wśród kobiet – Katarzyna Golba 01:03:15,52. W kategorii mieszkańców Leżajska najszybszy był Paweł Szewczyk – 01:02:01,78, wśród mieszkanek – Danuta Czwakiel 01:26:14,16. W marszu Nordic Walking w kategorii kobiet zwyciężyła Wiesława Kubiszyn , w kategorii mężczyzn – Jan Słowik. Najszybszą leżajszczanką na tej trasie była Elżbieta Trojan, leżajszczaninem – Bogdan Latuszek. Imprezę zorganizował MOSiR Leżajsk.

 

Mieszkańcy leżajskich bloków marzną, bo spółdzielnia nie chce włączyć ogrzewania

Pogoda w tym roku zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Pomimo tego, iż mamy już połowę maja temperatury  w nocy spadają nawet poniżej zera, a i w dzień nie są o wiele wyższe. Do tego wiatr i deszcz, więc za przyjemnie to nie jest. Z domów wolnostojących, zwłaszcza wieczorami, widać unoszący się z kominów dym. Mieszkańcy bloków także chcieliby aby włączono ogrzewanie w takie zimne dni, jednak spółdzielnia zdecydowanie odmawia.

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Leżajsku Antoni Sałek tłumaczy to zbyt wysokimi kosztami ponownego uruchomienia ogrzewania. Wyjaśnia, iż ciepło kupowane jest od zewnętrznej firmy a ciepłociąg ma blisko 3 km długości, nagrzanie więc takiej ilości wody przy uruchomieniu kosztowałoby ok. 100 tys. zł.

Mieszkańcy bloków przyznają, iż jest naprawdę zimno. Najgorzej mają rodziny z małymi dziećmi, gdyż temperatury przez kilka dni przypominają te jesienne, dlatego ludzie siedzą w swetrach lub włączają grzałki elektryczne. Denerwują się, bowiem miesięcznie płacą 400-450 zł czynszu, więc jak twierdzą, ciepło się im należy.

Prezes spółdzielni kwituje to tym, iż jeszcze nie było dotychczas takiej sytuacji, by bloki ogrzewane były po 1 maja. Jednak już dawno w połowie maja przez tak długi czas utrzymywały się tak niskie temperatury. Prognozowana pogoda też na razie nie brzmi obiecująco. Problem w tym, iż termin „sezon grzewczy” nie ma jednoznacznego wyjaśnienia. Nie ma również określonego terminu, w którym włączane i wyłączane ma być ogrzewanie każdego roku. Definicja sezonu grzewczego jest dość nieprecyzyjna: „Sezon grzewczy to okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów.” Bardziej pomocne wydaje się być Rozporządzenie Ministra Infrastruktury, które określa właściwa temperaturę w pomieszczeniach – w przypadku pomieszczeń mieszkalnych to temperatura nie niższa niż 20 stopni Celsjusza. Zakończenie sezonu grzewczego także określa temperatura panująca na zewnątrz. Jednak nie ma konkretnych przepisów w tym zakresie. Pozostaje więc liczyć na poprawę pogody i iście wiosenne temperatury.

Nagi mężczyzna paradował po Leżajsku

Wczorajszą piękną pogodę można było uznać za opóźnioną majówkę. Ta iście wiosenna aura napawała optymizmem i sprzyjała rodzinnym spacerom po mieście.

Nareszcie można było zrzucić płaszcze i kurtki, by zażyć pierwszych kąpieli słonecznych. Niektórych rozgrzało aż za bardzo…

W godzinach popołudniowych po mieście spacerował roznegliżowany mężczyzna. Nie przeszkadzały mu mijające go dzieci i rodziny, czuł się wręcz wielce swobodnie.

Sielankę tą przerwało zgłoszenie jednego z mieszkańca, który wezwał odpowiednie służby.

Nowi Przyjaciele Powiatu Leżajskiego

Powiat leżajski – pięć gmin, 583 km² i 69 tys. mieszkańców. Zabytki, przyroda i infrastruktura. Tyle można dowiedzieć się z publikacji turystycznych. Jednak powiat leżajski to coś więcej niż fakty i liczby. Powiat leżajski to przede wszystkim aktywna społeczność, której działania przyczyniają się do jego wieloaspektowego rozwoju i budowania cennych relacji. Aby docenić te starania Zarząd Powiatu zadecydował w 2012 r. o ustanowieniu Nagrody „Przyjaciela Powiatu Leżajskiego”. Wyróżnienie wręczane jest corocznie z okazji Dnia Powiatu Leżajskiego, którego obchody odbywają się 7 maja, w święto Matki Bożej Leżajskiej, patronki powiatu.

Tegoroczną uroczystość tradycyjnie zainicjowała msza św., której przewodniczył o. Gwidon Hensel, Wikariusz Prowincji OO. Bernardynów. Po nabożeństwie zaproszeni goście oraz pozostali uczestnicy obchodów udali się do Miejskiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, którą poprowadził Sekretarz Powiatu Kazimierz Kryla.

W obchodach Dnia Powiatu udział wzięli: parlamentarzyści, burmistrzowie oraz wójtowie gmin powiatu leżajskiego i powiatów sąsiednich, samorządowcy, dyrektorzy oraz kierownicy jednostek powiatowych, komendanci policji i straży pożarnej, a także mieszkańcy powiatu leżajskiego.

Wyboru laureatów dokonała w kwietniu kapituła nagrody, która zdecydowała się przyznać tytuł „Przyjaciela Powiatu Leżajskiego”: Janowi Sumowi (w kategorii Społecznik), Zespołowi Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” (w kategorii Osobowość) oraz Leżajskiemu Stowarzyszeniu Rozwoju (w kategorii Przedsiębiorca).

Jan Sum jest emerytowanym nauczycielem, założycielem oraz prezesem Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Arka” w Łętowni i od kilkunastu lat z wielkim zaangażowaniem zaraża młodzież i dzieci miłością do tenisa stołowego. Jego podopieczni zdobywają znaczące sukcesy zarówno na arenie wojewódzkiej, jak i krajowej. Jest organizatorem wielu imprez sportowych i to z jego inicjatywy od kilku lat większość najważniejszych wojewódzkich turniejów tenisa stołowego rozgrywanych jest w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie.

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” wyróżniono za niestrudzone kultywowanie polskiej tradycji i obrzędowości, stały udział w dialogu międzykulturowym, upowszechnianie wartości kulturowych oryginalnej twórczości ludowej, bycie łącznikiem między dawnymi a nowymi formami życia społeczno-towarzyskiego, realizowanie projektów prezentujących piękno polskiego folkloru oraz umożliwianie dzieciom i młodzieży rozwijania tanecznych pasji. Zespół liczy dziś 65 członków i składa się z dwóch grup tanecznych: starszej i młodszej oraz grupy muzycznej. Są to uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Licealnych i szkół podstawowych. Grupa wielokrotnie miała okazję promować miasto i region także poza granicami państwa. Występowała między innymi we Włoszech, Sycylii, Hiszpanii, Grecji, Rumunii i na Ukrainie.

Leżajskie Stowarzyszenie Rozwoju uhonorowano za wieloletnie działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w powiecie leżajskim, zrozumienie jej potrzeb i problemów, wsparcie informacyjne, doradcze, szkoleniowe i finansowe udzielane przedsiębiorcom oraz inicjowanie przedsięwzięć sprzyjających wymianie doświadczeń między nimi i aktywizujących lokalną społeczność. Konsultanci stowarzyszenia asystowali przy narodzinach wielu obecnie działających i rozwijających się firm w powiecie od konsultacji pomysłu, poprzez doradztwo w przygotowaniu wniosków na podjęcie działalności i pomoc w rejestracji firmy. Z usług oferowanych przez stowarzyszenie skorzystało dotychczas ponad 1000 firm, również z sąsiednich powiatów.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali artyści: Monika Szpunar i Dominik Tudryn oraz tegoroczny zdobywca tytułu „Przyjaciela Powiatu Leżajskiego” ZPiT „Ziemia Leżajska.

ź: Starostwo Leżajsk

Al.Capone – specjaliści od alkoholu – zapraszamy do pierwszego salonu w Leżajsku!

18 maja na mapie Leżajska otwarty zostanie sklep specjalistycznej sieci alkoholowej Al.Capone, pod adresem Hugo Kołłątaja 1B. Zapraszamy wszystkich na uroczyste otwarcie już od godziny 10.00. Na klientów czeka mnóstwo atrakcji, słodkie upominki i pełno niespodzianek.

Bogaty asortyment, konkurencyjne ceny, profesjonalna obsługa, niepowtarzalny klimat – to cztery fundamenty, na których opiera się sukces sieci Al.Capone. W charakterystycznych wnętrzach sklepu można znaleźć wszelki rodzaj alkoholu na każdą kieszeń: od przystępnych cenowo, aż do tych najbardziej ekskluzywnych, a w wyborze tego najlepszego pomoże wykwalifikowana obsługa.

Jak wyglądają sklepy Al.Capone?

Wystrój wnętrza charakteryzuje klimat lat dwudziestych ubiegłego wieku, który nawiązuje do czasów prohibicji  w Stanach Zjednoczonych. Szeroka oferta whisky, burbonów, ginów, brandy czy likierów, a także gama alkoholi regionalnych oraz piw kraftowych gwarantuje największy wybór w mieście. Bogata aleja win to otwarty regał, mieszący ponad dwieście indeksów. Wina zebrane z różnych zakątków świata są w czytelny sposób opisane i sklasyfikowane tak, by ułatwić wybór zwłaszcza tym klientom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w świecie win.

Czym jeszcze zaskakuje Al.Capone?

W sklepach sieci Al.Capone organizowane są cykliczne akcje promocyjne, a także atrakcyjne miesięczne oferty rabatowe i cotygodniowe oferty na weekend. Pracownicy sklepów Al.Capone to prawdziwi profesjonaliści, którzy chętnie dzielą się z klientami wiedzą zdobytą na szkoleniach w kraju i za granicą. Firma Al. Capone angażuje się w szereg akcji charytatywnych, wspierając m.in. lokalne  instytucje, czy wydarzenia sportowe.

Al.Capone – sprawdzony pomysł na biznes

Jedna z najpopularniejszych sieci alkoholowych w Polsce – Al.Capone Specjaliści od Alkoholu – to odpowiedni partner dla każdego, kto myśli o założeniu własnego biznesu. Przyjętą strategią rozwoju marki Al.Capone jest systematyczne zwiększanie zasięgu i ekspansja na kolejne rynki. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju szacuje się, że w 2021 roku sieć będzie liczyć 200 placówek.

Na przewagę konkurencyjną Al.Capone, którą  sieć oferuje swoim franczyzobiorcom, składają się:

– marka i wieloletnie doświadczenie
– korzystanie z polityki handlowej (promocje oraz warunki handlowe niedostępne dla pojedynczych sklepów)
– autorskie koncepty oraz innowacyjne rozwiązania testowane uprzednio w sklepach własnych
– gotowe know-how oraz standardy wizerunkowe
– dochodowa branża
– wsparcie marketingowe oraz narzędzia motywacyjne dla pracowników
– kursy i szkolenia sprzedażowe oraz produktowe – stacjonarnie oraz wyjazdowo.

www.al.capone.pl