Mężczyzna pożegnał się z najbliższymi i poszedł się zabić! Pomogli policjanci

Policjanci odnaleźli mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. 54-latek, pożegnał się z rodziną, po czym wyszedł z domu. Dzięki szybkiemu przekazaniu informacji na Policję i sprawnemu działaniu funkcjonariuszy, mężczyzna w porę trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj rano, dzielnicowy z Grodziska Dolnego został poinformowany przez kobietę, że jej mąż pożegnał się z rodziną i wyszedł z domu. Funkcjonariusze szybko przystąpili do działania. Dotarli do matki 54-latka, gdzie ustalili, że był u niej chwilę wcześniej. Z nią również się pożegnał i odszedł polną drogą w kierunku sąsiedniej miejscowości.

Policjanci skontrolowali miejsca, w których często przebywał 54-latek. W miejscowości Dębno zauważyli poszukiwanego. Mężczyzna siedział na poboczu. Został przekazany załodze karetki pogotowia.

Formuła 1 – zagości już jutro w Leżajsku! Poczuj się jak Robert Kubica!

W imieniu Fundacji Orlen i PKN Orlen zapraszamy na event o charakterze edukacyjnym pod hasłem #WspieramyPolskę. Akcja ma na celu zachęcać Polaków do wyboru rodzimych produktów i wspierania lokalnych przedsiębiorców.

Odwiedzając ciężarówkę będziecie mogli poczuć się jak Robert Kubica, jadąc w symulatorze Formuły 1 lub mierząc swój czas reakcji na tzw. refleksomierzu. Dodatkowo będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Atrakcji będzie znacznie więcej, także sportowych.

Wydarzenie odbędzie się na parkingu za Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku (od strony wejścia do kina).

Już w sobotę 4 lipca w godz. 12:00 – 18:00 w Leżajsku wyjątkowa atrakcja!

W miejscowości Sarzyna stwierdzono przekroczenie parametrów mikrobiologicznych wody

01.07.2020 r. Komunikat w sprawie wodociągu w miejscowości Sarzyna. Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, że w badaniach wody w jednorazowym punkcie w miejscowości Sarzyna stwierdzono przekroczenie parametrów mikrobiologicznych wody, z tego to powodu woda dla konsumentów nadaje się do spożycia wyłącznie po przegotowaniu.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Zalecenia obowiązuje do czasu uzyskania kolejnych wyników badań wody, tj. do dnia 03.07.2020 r.

Na leżajskim rynku, podczas prac wykopano żydowskie macewy – co dalej?

Miejscowość posiada prawa miejskie od 1397 r., ale ze względu na dużą skalę zniszczeń na przełomie XVI i XV wieku miasto zostało translokowane w obecne miejsce. Aktualnie trwają prace mające na celu przywrócenie tej przestrzeni oryginalnego charakteru placu rynkowego, który w okresie minionego ustroju został, jak w wielu innych miastach, zamieniony na skwer. Prace ziemne prowadzone są pod nadzorem archeologicznym, w ramach którego odkryto fragmenty macew oraz niewielki fragment ceglanej nawierzchni Rynku. Urząd przeprowadził wizję w terenie i wskazał ich zabezpieczenie.


Znalezione nagrobki związane ze społecznością żydowską nie są związane z pochówkami, zostały wtórnie użyte jako materiał budowlany. Należy wspomnieć, że już wcześniej odkrywano macewy na leżajskim Rynku – znaczną ich ilość odzyskano w czasie budowy ronda. Zostały one następnie umieszczone na położonym nieopodal kirkucie. Tego typu „odkrycia” związane są z okresem okupacji w czasie II wojny światowej. Ówczesne władze uporządkowały układ drogowy w tej części miasta, założono kwatery z niską zielenią, a główny plac rozplantowano i nawieziono ziemią z gruzem. Natomiast do utwardzania części nawierzchni (głównie chodziło o drogi, obramienia dróg i chodników) użyto macew z kirkutu.

Fot. E.Kędzierska (archeolog), A. Mikrut WUOZ Przemyśl,

W powiecie leżajskim kampania pod szczególnym nadzorem

W Powiecie Leżajskim kampania prezydencka wzbudziła wiele emocji. Oprócz potyczek słownych w niektórych miejscowościach dochodziło do niszczenia materiałów wyborczych. W gminie Grodzisko Dolne ucierpiały m.in. banery prezydenta RP Andrzeja Dudy, któremu ktoś dorysował “przyrodzenie” na czole.

W Leżajsku niektórzy mieszkańcy, aby ustrzec się przed wandalizmem montują kamery, które strzegą powieszone materiały wyborcze.

“Może że niektórym ludziom tak bardzo zależy na swoich kandydatach, że nawet montują kamerki by ustrzec wizerunek swojego wodza przed zniszczeniem? Czy to jest najwyższy poziom obywatelatwa czy juz lekka przesada?” – pyta jeden z mieszkańców Leżajska widząc taką fotopułapkę.

35-latek utonął w zalewie w Grodzisku Dolnym [AKTUALIZACJA]

Pierwsze, ciepłe dni mogą zachęcać do wypoczynku nad wodą. Nieostrożność, przecenianie własnych umiejętności, czy wypity wcześniej alkohol, mogą być przyczyną tragedii. W niedzielę, w zalewie w Grodzisku Dolnym utonął 35-letni mężczyzna. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W niedzielę, po godz. 17, policjanci z Leżajska zostali skierowani do Grodziska Dolnego, gdzie według zgłoszenia, doszło do utonięcia. Jak ustalono, grupa znajomych przebywała na terenie kąpieliska. W pewnym momencie jeden z mężczyzn postanowił wejść do wody. Po chwili 35-latek zaczął się topić i zniknął pod powierzchnią wody. Mężczyzna był najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu…

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i strażacy. Wieczorem płetwonurkowie wydobyli ciało 35-latka. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań.

Wyjaśniane będą okoliczności tego zdarzenia. Statystyki dotyczące utonięć.

Wyniki wyborów 2020 w Powiecie Leżajskim

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki wyborów z godziny 9.58 na podstawie otrzymanych informacji z 27 tys.168, czyli z 99,77 proc. obwodów głosowania.

 

 

Dramat… To było 5 minut ulewy… drzewa leciały jak zapałki!

Ostatni miesiąc był bardzo pracowity dla strażaków z naszego powiatu. Dziś w godzinach popołudniowych doszło do oberwania chmury oraz wichury, która powalała drzewa jak zapałki. Jak relacjonuje jeden ze świadków, który przesłał zdjęcia – to była chwila, drzewa wydzierało z korzeniami, inne łamało w pół.

Droga pod restauracją dębnianka będzie nieprzejezdna jeszcze przez jakiś czas!