Stan alarmowy na Trzebośnicy!

Uwaga❗️ Trzebośnica przekroczyła stan alarmowy. Poziom wody wynosi 324 cm i jest na bieżąco monitorowany. Niestety trend poziomu wody jest nadal rosnący. Prosimy o zachowanie ostrożności, śledzenie komunikatów i zabezpieczenie mienia narażonego na zalanie.

 

 

 

Posiadał 38 krzewów oraz ponad 100 g suszu!

Kryminalni z Leżajska zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który w jednej z miejskich kamienic uprawiał konopie indyjskie. W trakcie przeszukania mieszkania, policjanci zabezpieczyli łącznie 38 krzewów, ponad 100 g suszu roślinnego oraz inne substancje odurzające. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Kryminalni z Leżajska uzyskali informację, z której wynikało, że w jednej z miejskich kamienic, 42-latek uprawia konopie indyjskie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, gdy wracał samochodem do swojego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze ujawnili przy nim mały słoik i woreczek strunowy z białym proszkiem.

Następnie policjanci udali się do mieszkania mężczyzny, gdzie w trakcie przeszukania ujawnili i zabezpieczyli 38 krzewów konopi indyjskiej, 6 woreczków strunowych z suszem roślinnym, woreczek strunowy z brązowym proszkiem, 58 woreczków strunowych z białym proszkiem, woreczek strunowy z tabletkami w kolorze niebieskim oraz sprzęt i przedmioty służące do wytwarzania środków odurzających. Łącznie mężczyzna posiadał w miejscu zamieszkania ponad 100 g suszu roślinnego.

42-latek usłyszał zarzuty uprawy konopi oraz wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zabezpieczone substancje zostały przekazane do dalszych badań. Nie wykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zderzenie lokomotywy z pociągiem Intercity na stacji Grodzisko Dolne

Do zdarzenia doszło około 5:30 na stacji kolejowej Grodzisko Dolne w miejscowości Grodzisko Nowe. Na jednym torze znalazła się lokomotywa oraz pociąg Intercity relacji Rzeszów – Szczecin. Z dotychczasowy informacji wiemy, że 5 osób zostało lekko rannych. Na miejscu pracują odpowiednie służby. Dokładne przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane.

Ruch kolejowy na trasie w kierunku Stalowej Woli oraz Przeworska został wstrzymany. Miejscem docelowym pasażerów Intercity był Lublin i zarówno dla nich, jak i innych, którzy mieli podróżować tą trasą kolej organizuje transporty zastępcze. Na razie nie wiemy ile potrwają utrudnienia.

 

Policjanci z Nowej Sarzyny interweniowali w związku z nietypowym zdarzeniem

Policjanci z Nowej Sarzyny interweniowali w związku z nietypowym zdarzeniem. Dyżurny leżajskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kobiecie, której mąż nie chce wpuścić do domu. Jak się okazało, powodem takiego zachowania była nieodśnieżona ścieżka.

Wczoraj około godz. 13, dyżurny z Leżajska otrzymał zgłoszenie od kobiety, której mąż od godziny nie chce wpuścić do domu. Na miejsce, udali się policjanci z komisariatu w Nowej Sarzynie, którzy potwierdzili zgłoszenie. Jak się okazało, 73-latek nie chciał wpuścić do domu swojej 69-letniej żony. Jak przekazał policjantom, jego zachowanie było spowodowane tym, że żona nie odśnieżyła ścieżki do domu, mimo że dzisiaj była jej kolej.

W obecności mundurowych małżonkowie doszli do porozumienia.

[Aktualizacja] Tragiczny wypadek w Brzózie Królewskiej

Policjanci z Leżajska pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło wczoraj, w Brzózie Królewskiej. W zderzeniu dwóch pojazdów zginął kierowca mazdy i pasażer dodga.

10 lutego około godz. 16, policjanci z Leżajska otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w Brzózie Królewskiej, na drodze wojewódzkiej nr 875. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mazdą, jadąc w kierunku Sokołowa, w trakcie wyprzedzania innych pojazdów, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka dodgem. 40-latek kierujący mazdą jechał sam, natomiast dodgem podróżowały dwie osoby – 57-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego i 30-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który był pasażerem.

W wyniku zderzenia się pojazdów na miejscu zginęły dwie osoby, kierowca mazdy i pasażer dodga. Do szpitala trafił kierujący dodgem.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, wykonali czynności procesowe, które pozwolą na dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności wypadku.

 

Masz problem ze znalezieniem idealnego prezentu dla Kobiety?

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, w którym kobiety są najważniejsze. Warto w tym dniu podarować swojej drugiej połówce coś specjalnego i zaskakującego.

Zbliża się wyjątkowe święto a czasu na zakup prezentu jest coraz mniej. Jednym z rozwiązań są Kosze Podarunkowe, które składają się ze starannie wyselekcjonowanych produktów skomponowane w niesamowity sposób, a są to m.in. praliny, delikatne trufle, pyszna kawę oraz wiele innych ciekawych delikatesów.

Gotowe zestawy trafiające w różne gusta lub własna kompozycja da ukochanej kobiecie znakomity prezent z okazji Dnia Kobiet i pokaż jej jak bardzo jest dla Ciebie ważna.

Oprócz Koszy podarunkowych, można nabyć również kosze biznesowe, które są także doskonałym upominkiem branżowym. Może zostać podarowany jako prezent z okazji awansu lub innego sukcesu zawodowego, a także jako podziękowanie dla szefa z okazji dowolnych okoliczności.

Więcej na stronie:

FB: https://www.facebook.com/Kosze-Podarunkowe-535677333999084

Tel. 880 632 585

Mail : kosze_podarunkowe@interia.pl

JELNA 333

37-310 NOWA SARZYNA

Kosze wysyłamy na podany adres kurierem. Możliwy odbiór osobisty.


 

Uderzył w Kangoo. Tłumaczył się nieodpowiednim obuwiem.

W dniu wczorajszym doszło do kolejnego w Powiecie Leżajskim groźnego wypadku spowodowanego niedostawaniem prędkości do warunków pogodowych.
Do zdarzenia doszło ok. godz. 13:20 na ul. Jarosławskiej. W jadący w stronę Wierzawic pojazd Peugeot 307  uderzył w Renault Kangoo, w . Kierujący Peugeotem wyjechał  ze swojej posesji uderzając w Kangoo. Renault pod wpływem siły uderzenia został przesunięty na przeciwległy pas jezdni. Sprawca tłumaczył się nie odpowiednim obuwiem, kierował w tzw. gumofilcach.
Obaj kierowcy byli trzeźwi. Interwencja Policji zakończyła się mandatem dla kierującego Peugeotem. Droga była zablokowana ok 40 min