jak wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe

Jak wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe

Nadszedł ten moment, kiedy na poważnie zaczynasz myśleć o swoim zdrowiu i wiesz, jak ważną rolę w tym wszystkim pełni zdrowe odżywianie. Niby wiedziałeś o tym zawsze, jednak ciężko czasami trzymać się wszystkich postanowień dotyczących prawidłowej diety. Jak więc zmienić dawne przyzwyczajenia i wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe?

(więcej…)

Policjant-manekin na Grodziskiej służbie

Funkcjonariusze z Grodziska Dolnego, od dnia wczorajszego mają nowego sprzymierzeńca do walki z piractwem drogowym. Straszak to plastikowa makieta policjanta, która pojawiła się w Grodzisku Górnym. Makieta powstała dzięki interwencji okolicznych mieszkańców i ma być przestrogą dla kierowców, którzy notorycznie przekraczają prędkość na tzw. “górach”. 

Sam twórca manekina mówi tym, iż jest to na razie wstępny projekt. Sprawdzenie jaka będzie reakcja społeczeństwa na takie akcje. A w dalszym toku – kiedy obiekt już naprawdę by powstał – wpływ tego rodzaju ruchów na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego…

Mamy nadzieje że manekin przyczyni się do zmniejszenia ilości wypadków w miejscowości i będzie rodzajem “straszaka” dla kierowców.

Afrykański pomór świń w Gminie Nowa Sarzyna

W związku z wystąpieniem ogniska afrykańskiego pomoru świń w miejscowości Koziarnia, gm. Krzeszów, Wojewoda Podkarpacki wydał Rozporządzenie Nr 30/2020, w którym zakwalifikował sołectwo Tarnogóra oraz część Sarzyny do tzw. obszaru zapowietrzonego.

Natomiast do obszaru zagrożonego miejscowości: Łętownia, Majdan Łętowski, przysiółek Smycze w Woli Zarczyckiej, Judaszówka, Nowa Sarzyna, Łukowa, Ruda Łańcucka oraz część Sarzyny i Jelnej. Pełna treść rozporządzenia na stronie:

http://www.nowasarzyna.eu/aktualnosci/art3402,rozporzadzenie-wojewody-podkarpackiego.html

Dom Weselny Villa Presto [Galeria Foto]

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka, pary prześcigają się w pomysłach podczas organizacji imprezy tak, aby każdy jeszcze przez wiele dni wspominał to niepowtarzalne i wyjątkowe święto.

Nowa odsłona lokalu, wykwintne dania i profesjonalna obsługa gwarantują niezapomniane chwile w tym wyjątkowym dniu.

Chcesz zorganizować niezapomniane wesele? Nowo powstający Dom Weselny Villa Presto rozpoczyna swoją działalność od czerwca 2021. Ekskluzywny wystrój, dobra obsługa i świetna kuchnia, to nasze priorytety. Posiadamy jeszcze wolne terminy na organizację imprez w 2021 i 2022 roku. Zapraszamy do kontaktu 608739053

ź: https://www.facebook.com/Villa-Presto-101356168354811

 

Koronawirus w Powiecie nie odpuszcza 4 kobiety i 2 mężczyzn zakażone!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 62 nowych zakażeniach na terenie Podkarpacia. Wśród nich jest 6 osób z powiatu leżajskiego – to 4 kobiety i 2 mężczyzn.
Pełna lista z potwierdzonych przypadków z Podkarpacia:
– 6 osób – leżajski (4K; 2M)
– 5 osób – dębicki (2K; 3M)
– 1 osoba – kolbuszowski (1M)
– 3 osoby – łańcucki (2K; 1M)
– 5 osób – mielecki (5M)
– 2 osoby – niżański (2M)
– 5 osób – przemyski (2K; 3M)
– 1 osoba – miasto Przemyśl (1K)
– 2 osoby – przeworski (2M)
– 2 osoby – ropczycko-sędziszowski (2M)
– 7 osób – rzeszowski (1K; 6M)
– 3 osoby – miasto Rzeszów (2K; 1M)
– 3 osoba – stalowowolski (3K)
– 17 osób – strzyżowski (13K; 4M)

Nadleśnictwo Leżajsk w dniu dzisiejszym zaprasza po sadzonki.

Nadleśnictwo Leżajsk w dniu dzisiejszym zaprasza po sadzonki. Ma do rozdania sadzonki dębu i modrzewia.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

Więcej info:

Akcja sadziMy !Zapraszamy po sadzonki. Mamy do rozdania sadzonki dębu i modrzewia. 🤗Każdy może odebrać swoje drzewka !…

Opublikowany przez Nadleśnictwo Leżajsk, Lasy Państwowe Piątek, 11 września 2020

Potężne ognisko koronawirusa wybuchło w Piskorowicach!

W Powiecie Leżajskim pojawiło się nowe ognisko Covid 19. Jeden z pensjonariuszy po przebadaniu testem na SARS CoV-2 okazało się że wynik jest pozytywny.

Asekuracyjnie wg. wytycznych sanepidu personel oraz podopieczni zostali objęci opieką medyczną w sumie 33 osoby. 110 osób skierowano do przebadania, zaś kwarantanną objęto 22 osoby, które miały styczność z zakażoną osobą. Łacznie w DPS stwierdzono  3 pozytywne przypadki koronawirusa w tym u 2 pensjonariuszy i 1 osoby z personelu medycznego.