Przyłączamy się do corocznego apelu Komendy Powiatowej w Leżajsku, aby nie być obojętnym na los osób narażonych na wychłodzenie i pomóc im przetrwać zimę.

Coraz niższe temperatury na zewnątrz, zwłaszcza w porach wieczorowych i nocnych, zagrażają zdrowiu i życiu osób, którym grozi zbytnie wychłodzenie organizmu. Pamiętajmy, że nie chodzi tu tylko o osoby bezdomne, ale narażeni na bezpośrednie niebezpieczeństwo są także osoby starsze, chore, niezaradne czy samotne, osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających a nawet małe dzieci. Zwracajmy większą uwagę na nasze otoczenie, reagując na osoby leżące na chodniku, śpiące na ławce, siedzące w parkach czy w mało uczęszczanych miejscach.

Pomóc możemy, zgłaszając miejsce gdzie mogą znajdować się osoby zagrożone osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku, dzwoniąc pod numery alarmowe 997, 112 lub 987 (bezpłatna i całodobowa infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego).

Autor: Nadia