Niedziela handlowa

  184
  0

  Święto Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święto w naszej tradycji. Święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem. Święta, do których przygotowujemy się długo
  i starannie. Są to dni, kiedy poświęcamy więcej czasu i ciepła swojej rodzinie i bliskim. Boże Narodzenie to czas szczególny dla nas wszystkich, dlatego przygotowania do tego święta wymagają od nas sporo pracy i poświęcenia.

  Przedświąteczny „szał” w sklepach często zaczyna się już na początku grudnia i trwa do ostatnich godzin przed wigilijną wieczerzą, wtedy najczęściej kupujemy produkty spożywcze. Przedświąteczne zakupy to oczywiście nie tylko tzw. „spożywka”, ale również gwiazdkowe prezenty. Znalezienie idealnego gwiazdkowego prezentu wcale nie jest łatwe. Tym bardziej kupić dużo, a wydać mało.

  Osoby, które odkładają zakupy na ostatnią chwilę będą szczególnie zadowolone z możliwości zrobienia zakupów w niedzielę handlową. Niedziela handlowa, która wypada na ogół tydzień przed świętami, będzie szansą na rodzinne zakupy dla osób, które pracują w ciągu tygodnia. Wolny dzień od pracy sprzyja spokojnym i przemyślanym zakupom.

  – Wiele osób chce zaznaczyć świąteczny czas również odpowiednim strojem, czuć się wyjątkowo. Często zostawiamy największe zakupy na ostatnią chwilę, stąd kolejki do kas i niepotrzebne nerwy – mówi pani Ilona, współwłaścicielka sieci sklepów z odzieżą i obuwiem STILEX. – Tego roku i my zamierzamy otworzyć nasze sklepy, które będą czynne jak w sobotę, czyli w godzinach od 9:00 do 14:00. Galerie handlowe z pewnością będą przyciągały klientów promocjami, dlatego my również przygotujemy dla klientów na ten dzień specjalne niespodzianki. Wigilia w tym roku wypada w poniedziałek, dlatego w naszych sklepach niedzielę handlową planujemy w dniu 16 grudnia, aby dać naszym klientom więcej czasu. Sama wiem, że wybór odpowiedniego stroju na święta nie jest prostą decyzją, dlatego nie zostawiam tego na ostatnią chwilę – dodaje pani Ilona.

  Robiąc świąteczne zakupy w galeriach handlowych i hipermarketach zachowajmy zdrowy rozsądek – nie dajmy się oszukać reklamie. Sprawdzajmy ceny, nie sugerujmy się tylko sloganami promocyjnymi, które często są tylko chwytem marketingowym. Bardzo często w gorączce przedświątecznych zakupów pośpiech bywa złym doradcą.

  ź: lokalnemedia.eu

  Poprzedni artykułXIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa.
  Następny artykułUczniowie LO zatrzymali złodziei