16-latek z Leżajska odpowie przed sądem rodzinnym za kradzież na tzw. „wyrwę”. Kryminalni z Leżajska ustalili, że to właśnie on kilkanaście dni temu, na jednym z osiedli, wyrwał torebkę 59-letniej kobiecie i uciekł. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, które zostaną zwrócone pokrzywdzonej. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że nieletni jest odpowiedzialny za uszkodzenie szlabanu w grudniu 2017 roku w Leżajsku, w rejonie bloków przy ulicy Kołłątaja.

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili sprawcę kradzieży na tzw. ”wyrwę” na szkodę mieszkanki Leżajska. Kilkanaście dni temu, na terenie jednego z leżajskich osiedli, młody mężczyzna podbiegł do 59-letniej kobiety, wyrwał jej torebkę i uciekł. Poszkodowana oprócz torebki, straciła dowód osobisty, kartę bankomatową, legitymację emeryta, telefon komórkowy i 80 złotych.

Na trop sprawcy trafili kryminalni z Leżajska, okazał się nim 16-letni mieszkaniec Leżajska. Ponadto, policjanci ustalili, że nieletni uszkodził w grudniu 2017 roku szlaban na jednym z leżajskich osiedli. 16-latek został przesłuchany i przyznał się do popełnienia obu czynów karalnych i złożył wyjaśnienia. Wskazał również, gdzie wyrzucił torebkę, po tym jak zabrał z niej wartościowe przedmioty. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Sprawa trafi do sądu rodzinnego. Nieletni odpowie za kradzież dokumentów, cudzego mienia i uszkodzenie szlabanu.

Policjanci przestrzegają i apelują szczególnie do osób starszych: zwracajmy uwagę na to, kto za nami idzie, na osoby przebywające na klatkach schodowych i w pobliżu naszego domu. Zachowujmy czujność i bądźmy przezorni, szczególnie teraz, gdy szybko zapada zmrok i zbliża się „gorączka” świątecznych zakupów. Gdy zauważymy coś niepokojącego, poprośmy o pomoc policjanta, strażnika miejskiego, przechodnia albo sąsiada. Nie wahajmy się też dzwonić pod numer 997, gdy zauważymy jakieś niebezpieczeństwo. Korzystajmy również z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie każdy może podzielić się swoimi spostrzeżeniami z Policją.