Nietrzeźwi na drogach

  166
  1

  W pierwszych dwóch tygodniach nowego roku leżajscy policjanci w trakcie przeprowadzonych kontroli drogowych ujawnili dwunastu nieodpowiedzialnych kierujących, którzy mimo surowych kar i dezaprobaty społecznej, pijąc wcześniej alkohol, wsiedli za kierownicę swoich pojazdów.

  Pięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi oraz siedmiu rowerzystów, zatrzymali leżajscy policjanci w  pierwszych dniach 2012 roku. Godzinę po rozpoczęciu nowego roku, pierwszy nietrzeźwy kierujący zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie w Brzózie Królewskiej. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci zadbali, aby nie stworzył już żadnego zagrożenia dla siebie i innych. Również inni pijani kierujący zostali w porę wyeliminowani z ruchu i nie zdążyli spowodować wypadku drogowego. Za swoje nieprzemyślane zachowanie odpowiedzą przed sądem.

  Policja przypomina!

  Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila, natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.

  Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną, a prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.

  Poprzedni artykułOdprawa roczna w leżajskiej komendzie
  Następny artykułWiklinowa Moda

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.