Na gastronomicznej mapie Leżajska pojawiła się nowa kawiarnia. Nie jest to jednak zwykła kawiarnia, lecz miejsce, które ze względu na przestrzeń, w jakiej jest ulokowane, klimatyczny wystrój i cel działalności, ma szansę stać się jedną z wizytówek miasta.

Pomysłodawcą i twórcą „Poczekalni” – bo tak nazywa się nowy lokal – jest nowosarzyńskie Stowarzyszenie „Dobry Dom”. Kawiarnia jest owocem projektu „Poczekalnia – czas na aktywność”, którego celem jest aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Projekt rozszerzył działalności Zakładu Aktywności Zawodowej o gastronomię  – utworzenie i prowadzenie lokalu gastronomicznego w Leżajsku wraz z dodatkową kuchnią w Nowej Sarzynie. W ramach projektu zatrudnienie w ZAZ-ie znalazło dwadzieścia niepełnosprawnych osób z powiatów: leżajskiego, przeworskiego, kolbuszowskiego i niżańskiego.
„Kolejowy” i nieco industrialny wystrój kawiarni idealnie koresponduje z atmosferą zabytkowego dworca. Wnętrze zostało zaprojektowane przez architektkę wnętrz Kaję Szydłowską. W ofercie kawiarni znajduje się m.in. wyśmienita włoska kawa, herbaty sezonowe oraz domowej roboty wypieki, dzięki którym „Poczekalnia” z pewnością zyska spore grono stałych klientów.