Nowe ogrodzenie szkoły

  178
  0

  Wokół Szkoły Podstawowej w Chodaczowie wykonane zostanie nowe ogrodzenie. W zeszłym tygodniu z Firmą Miarka z Sieniawy, podpisano umowę na jego budowę. Koszt zadania to prawie 40 tys. zł.

  Szkoła w Chodaczowie w 2010 roku przeszłą generalny remont. Przede wszystkim została wykonana termomodernizacja budynku, w ramach której ocieplono ściany oraz wstawiono nowe drzwi i okna. Z rządowego programu „Radosna Szkoła” placówka pozyskała środki na dostosowanie sal dla najmłodszych dzieci, rozpoczynających naukę. W lipcu na placu szkolnym pojawiło się nowe wielofunkcyjne boisko sportowe.

  By zapewnić optymalne warunki najmłodszym i poprawić stan bezpieczeństwa dzieci, podjęto decyzję o wymianie starego zardzewiałego ogrodzenia.

  Nowe, wykonane będzie z drutu fi5 i paneli ocynkowanych i malowanych proszkowo, w kolorze ciemnozielonym. Wymianie ulegną także murki ogrodzenia. Rozpoczęcie prac nastąpi w przyszłym tygodniu i potrwa do końca sierpnia.

  Warto jeszcze wspomnieć, że od 1 września br. szkoła prowadzona będzie przez mieszkańców Chodaczowa zrzeszonych w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Chodaczów.

  ź: GrodziskoDolne.pl

  Poprzedni artykułDobry czas na budowanie
  Następny artykułRusza inwazja inicjatyw dla młodzieży