Nowe wozy dla strażaków

  178
  0

  31 października w Woli Żarczyckiej (pow. Leżajski) oficjalnie oddano do użytku nowe samochody strażackie.

  W tej tak ważnej dla strażaków uroczystość, oprócz władz lokalnych uczestniczył również Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński. Cztery nowe samochody dla straży pożarnych marki Mercedes-Benz (trzy typu średniego i jeden ciężki) trafiły do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

  Na terenie gminy Nowa Sarzyna te jednostki to: Łętownia, Wola Zarczycka i Sarzyna. – Długo zabiegaliśmy o te nowoczesne samochody. Możemy być z nich dumni. Strażakom życzę, aby służyły one wyłącznie na ćwiczeniach, a jak najrzadziej w akcji – mówił zadowolony burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Robert Gnatek.

  Większość pieniędzy czyli 2 mln złotych pochodziła z Unii Europejskiej, a konkretnie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Gmina na ten cel przeznaczyła 400 tys. zł. Samochody są bardzo nowoczesne i świetnie wyposażone między innymi w napęd na cztery koła, system ABS, immobiliser, zbiornik wody o pojemności 2500 litrów i środka pianotwórczego (250 l), działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności umieszczone na dachu, wysuwany maszt oświetleniowy czy wyciągarkę elektryczną. Na uroczystości nie brakowało ciepłych słów dla strażaków, a i sami strażacy byli bardzo zadowoleni z nowego nabytku. Wozy zostały poświęcone przez księdza dziekana Józefa Łobodzińskiego a kluczyki kierowcom przekazał marszałkiem Cholewińskim i burmistrz Gnatek.

  Ź: nowasarzyna.eu

  Poprzedni artykułPodsumowanie akcji „Znicz 2010”
  Następny artykułKonkurs Historyczny w Muzeum Ziemi Leżajskiej