Nadkomisarz Zenon Wierzchowski jest od dzisiaj Komendantem Powiatowym Policji w Leżajsku. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inspektor dr Krzysztof Pobuta uroczyście wręczył Komendantowi rozkaz o powołaniu i odebrał meldunek o objęciu stanowiska.
Ceremonia wprowadzenia nowego komendanta odbyła się dzisiaj w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku podczas uroczystej zbiórki. Zaproszonych gości przywitał młodszy inspektor Wacław Sobol, który pełnił dotychczas obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku. W spotkaniu wzięli udział m.in.: podinspektor Zdzisław Gancarz – Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Starosta Leżajski Marek Śliz, Burmistrz Miasta Leżajsk Ireneusz Stefański, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel, ksiądz dziekan dekanatu leżajskiego Marek Cisek, Komendant Powiatowy PSP w Leżajsku brygadier dr Bogdan Kołcz, Prezes Sądu Rejonowego w Leżajsku Dorota Rutkowska, Prokurator Rejonowy w Leżajsku Lucyna Pełka, Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, kadra kierownicza leżajskiej komendy oraz pracownicy cywilni.
Akt powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku nadkomisarzowiZenonowi Wierzchowskiemu wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. drKrzysztof Pobuta.
Inspektor dr Krzysztof Pobuta przybliżył obecnym przebieg służby nadkom. Zenona Wierzchowskiego i gratulując objęcia stanowiska wręczył mu wieczne pióro. Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku podziękował za okazane zaufanie, odebrał gratulacje i zapewnienia o współpracy od przedstawicieli samorządu, wymiaru sprawiedliwości i służb mundurowych.
Nadkomisarz Zenon Wierzchowski pełni służbę od 25 lat. jest absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Funkcje kierownicze sprawuje od 1996 r. Był m. in. Komendantem Komisariatu II Policji w Rzeszowie oraz Komendantem Powiatowym Policji w Strzyżowie. Nadkomisarz Zenon Wierzchowski ma 47 lat, jest żonaty. Interesuje się sportem. 
ź: KPP Leżajsk