O Puchar Dyrektora Zespołu

  216
  0

  W sobotę tj. 17 grudnia 2011 roku na hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym odbył się II turniej siatkarskich mikstów z terenu naszej gminy. Na starcie stanęło 17 dwuosobowych drużyn (chłopak + dziewczyna z gimnazjum bądź byli absolwenci ) z Gimnazjum im. Prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.

  W pierwszej fazie turnieju rozlosowano uczestników na cztery grupy, gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym”. W drugiej fazie turnieju najlepsze dwie drużyny z każdej grupy już systemem pucharowym walczyły o czołowe lokaty. Podobnie pozostałe drużyny z fazy grupowej o konkretne miejsca.

  Rywalizacja drużyn dostarczyła widzom wielu emocji. Poszczególne pojedynki stały na wysokim poziomie. Nie brakowało wspaniałych parad w obronie zawodników, zawodniczek bądź tez dynamicznych zbić w ataku. Ostatecznie po wyczerpujących meczach zwyciężyła w turnieju para Andżelika Ciupińska i Damian Słysz przed parą Małgorzata Czerwonka i Dominik Czerwonka oraz parą Gabriela Nykiel i Jarek Czech. Zwycięskie pary otrzymały pamiątkowe puchary, medale i dyplomy, które wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół Halina Gdańska.

  Turniej okazał się ciekawą formą sportowej rywalizacji, przyczynił się do spopularyzowania siatkówki w naszej gminie. Po turnieju uczestnicy wyrażali zapytania, kiedy będzie następny.

  Ostateczna klasyfikacja par turniejowych:

  Andżelika Ciupińska i Damian Słysz
  Małgorzata Czerwonka i Dominik Czerwonka
  Gabriela Nykiel i Jarosław Czech
  Anna Moskal i Marcin Wnęk
  Justyna Mazur i Roman Baj
  Magda Rzepko i Magda Kojder
  Karolina Ciupińska i Marcin Kot
  Iwona Szpila i Radek Rafa
  Izabela Płoszaj i Mateusz Płoszaj
  Anna Szpila i Mateusz Markocki
  Patrycja Bosak i Krystian Urban
  Klaudia Czerwonka i Jakub Kojder
  Mariola Kruk i Patryk Dąbek
  Wioleta Wojnarska i Wojtek Majkut
  Karolina Salwach i Adrian Bosak
  Weronika Czyrny i Tomasz Czyrny
  Dżesika Szklanny i Marcin Moszkowicz

  Poprzedni artykułSUKCESY UCZNIÓW W TENISIE STOŁOWYM
  Następny artykułTradycyjny „Pośnik” w Tarnogórze