Obwodnice Strzyżowa i Leżajska – stan prac

  191
  0

  W Leżajsku wykonawca lada dzień ruszy z robotami. W Strzyżowie, jeśli wszystko pójdzie dobrze, gmina niebawem ogłosi przetarg na budowę drogi.

  Budowa obwodnicy Leżajska, której inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ruszy w najbliższych dniach. Drogę wykona konsorcjum firm Sando Budownictwo Polska i Construcciones Sanchez Dominguez. Ma na to 18 miesięcy.

  Plac już przekazany

  – 22 lipca przekazaliśmy plac budowy. Fizycznie prace w terenie jeszcze się nie rozpoczęły. Zazwyczaj w takich sytuacjach wykonawca zaczyna od geodezyjnego wytyczenia placu budowy, zorganizowania zaplecza i przygotowania projektów czasowej organizacji ruchu – wyjaśnia Urszula Nelken, rzecznik prasowy GDDKiA w Warszawie.

  Drogowcy zapewniają, że o większych utrudnieniach nie będzie mowy, bo droga powstaje w nowym miejscu. Jedynie chwilowe, mogą pojawić, gdy na budowę będzie jeździły ciężarówki z piaskiem.

  Wybudowanie czterokilometrowej obwodnicy będzie kosztowało ponad 36,5 mln zł. Zaprojektowano ją w ciągu drogi krajowej nr 77. Jej pierwszy etap rozpocznie się na skrzyżowaniu z przedłużeniem ul. Św. Jana z Dukli. Dalej krzyżować się będzie z drogą wojewódzką nr 877 Naklik – Szklary i włączy się do istniejącej drogi krajowej nr 77 w Wierzawicach.

   

  więcej na: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110807/LEZAJSK/111452442

  Poprzedni artykułOd ziarenka do bochenka
  Następny artykułFeel w Leżajsku!!!