Policjanci sprawdzali dziś trzeźwość kierowców na terenie powiatu leżajskiego. Podczas działań “Trzeźwy poranek” skontrolowali 370 osób kierujących pojazdami. Funkcjonariusze ujawnili 1 kierowcę, który prowadził swój samochód w stanie po użyciu alkoholu.

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 5 rano. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 370 kierowców.

Policjanci ujawnili 1 kierowcę, u którego badanie wykazało, że jest w stanie po spożyciu alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoką grzywną.