Strona główna Grodzisko Dolne Majówka dla dzieci w Parku Podworskim w Grodzisku Dolnym

Majówka dla dzieci w Parku Podworskim w Grodzisku Dolnym

1781
0

W Grodzisku Dolnym w województwie Podkarpackim w dniu dzisiejszym oddano do użytkowania zabytkowy park Poddworski, który jest prawdziwą perełką kultury i historii regionu.

Park ma swoje początki w XVII wieku, kiedy to został założony przez Lubomirskich, ówczesnych właścicieli Grodziska. Od tamtej pory, przez wiele lat, park przeszedł wiele zmian i przeobrażeń, a jego obecna forma nawiązuje do stylu barokowego.

W dniu dzisiejszym od godz. 15:00 zaplanowano wiele atrakcji podczas otwarcia, między innymi: park zabaw, watę cukrową, dmuchańce, popcorn oraz pokaz plenerowy filmu „W 80 dni dookoła świata”.

Będzie to świetna okazja dla mieszkańców w szczególności tych najmłodszych, aby poznać piękno parku oraz spędzić czas w miłej atmosferze.

Inwestycja obejmowała niwelację terenu i utwardzenie nawierzchni ścieżek pieszych, nawiązujących swym charakterem do historycznego układu parku, montaż stylizowanych elementów małej architektury takich jak ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowerze, montaż elementów placu zabaw oraz ogrodzeń placu zabaw oraz ogrodzenia parku, budowę oświetlenia terenu oraz wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i założenie trawników.

Całość zajmuje obszar 6 810 m2, w tym 1 136 m2 powierzchni utwardzonej i 5 674 m2 powierzchni biologicznej czynnej.

 

Poprzedni artykułTerapia szokowa” dla licealistów
Następny artykułDrukarka laserowa wielofunkcyjna – co dzięki niej zrobisz?