Czynna napaść na funkcjonariuszy Policji, znieważenie policjantów, uszkodzenie mienia – to lista zarzutów, jakie usłyszą czterej mężczyźni zatrzymani po festynie w Tarnogórze. Mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.
W poniedziałek około 1 w nocy dyżurny komendy został powiadomiony o chuliganach, którzy zaczepiają osoby wracające z festynu w Tarnogórze. Wysłani na interwencje policjanci zauważyli grupę czterech mężczyzn, z której jeden spożywał alkohol, inny trzymał w ręku sztachetę. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn. Sprawca wykroczenia, który pił alkohol został ukarany mandatem. Podczas legitymowania mężczyźni byli bardzo agresywni. Do funkcjonariuszy zwracali się w sposób obraźliwy i wulgarny. W pewnej chwili zostali przez nich zaatakowani. Mężczyźni kopali, uderzali pięściami i popychali policjantów. W trakcie trwania interwencji jeden z napastników uszkodził policyjny radiowóz.
Interweniujący policjanci w stosunku do mężczyzn użyli środków przymusu. Trzech napastników zostało zatrzymanych na miejscu, a czwarty został kilka godzin później. Mieszkańcy powiatu leżajskiego i niżańskiego w wieku od 19 do 31 lat przebywają w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Grozi im do 10 lat więzienia.
ź: KPP Leżajsk