Wulgarne wyzwiska i napaść na policjantów podczas interwencji w jednym z lokali w Leżajsku. Awanturujący się mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty znieważenia i czynnej napaść na policjanta.

Ubiegłej nocy o godz. 2.40 policjanci z Leżajska zostali poproszeni o interwencję wobec nietrzeźwych i awanturujących się osób w jednym z lokali w mieście. Stróże prawa spodziewali się, że mężczyźni, wobec których będą podejmować interwencję nie będą chcieli podporządkować się poleceniom, aby spokojnie rozwiązać konflikt. Gdy funkcjonariusze pojawili się w lokalu zastali osoby, które nawzajem uderzali się rękami i nogami. W takiej sytuacji funkcjonariusze postanowili zatrzymać osoby najbardziej agresywne. Policjanci, używając siły fizycznej oraz środków przymusu bezpośredniego, skutecznie obezwładnili dwóch nietrzeźwych agresorów. Mężczyźni uderzali, ubliżali i szarpali interweniujących policjantów.

Ostatecznie obaj zostali zatrzymani w policyjnych aresztach. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy i do czasu rozprawy sądowej zostali objęci policyjnym dozorem.

ź: KPP Leżajsk