Odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni i narkotyków

  183
  0

  Trzej mężczyźni odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji, przerobienie broni a także posiadanie narkotyków. Mężczyźni zostali zatrzymani w nocy, 20 listopada w Przychojcu. Podczas kontroli okazało się też, że kierowca samochodu, którym podróżowali był pijany.

  Tuż po północy policjanci z Leżajska otrzymali zgłoszenie od dwóch myśliwych, którzy poinformowali, że zatrzymali trzech mężczyzn, którzy prawdopodobnie kłusują w przychojeckich lasach. Z informacji wynikało, że zatrzymani mają w samochodzie broń palną.

  Natychmiast na miejsce udała się grupa dochodzeniowo-śledcza. Wstępnie ustalono, że trzech mieszkańców powiatu leżajskiego w wieku 26-29 lat podróżowało oplem vectrą. W samochodzie przewozili dwie jednostki broni, a kierowca pojazdu miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas dalszych czynności policjanci ujawnili również przy mężczyznach narkotyki w postaci marihuany. Wszyscy trzej zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

  W niedzielę, 21 listopada br. Prokurator Rejonowy w Leżajsku zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju wobec trzech przestępców. Grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 10 lat.

  Poprzedni artykułLeżajska policja otrzymała narkotestery
  Następny artykułJubileusz wierzawiczan