Dwaj mieszkańcy Nowej Sarzyny odpowiedzą za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wczoraj w ich mieszkaniach policjanci z leżajskiej komendy ujawnili marihuanę.

Wczoraj leżajscy kryminalni uzyskali informację, z której wynikało, że dwaj mieszkańcy Nowej Sarzyny w wieku 28 i 21 lat w swoich mieszkaniach posiadają narkotyki. Informacja ta okazała się prawdziwa. Podczas przeszukania mieszkań policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie 23 gramy suszu marihuany. Obecność zakazanej substancji potwierdził policyjny tester. Ujawnione przez policjantów narkotyki zostały zabezpieczone.

Policjanci ustalili, że obaj koledzy z kupionych nasion wyhodowali krzewy konopi. Z nich uzyskali narkotyk. Jak wstępnie wyjaśnili, marihuaną podzielili się po połowie dla własnych potrzeb. Nie częstowali nią innych osób i nikomu jej nie sprzedawali.

Ustalający okoliczności sprawy policjanci przedstawili im zarzuty uprawy i posiadania niedozwolonych środków odurzających. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawę prowadzi KPP w Leżajsku pod nadzorem miejscowej prokuratury.

ź: KPP Leżajsk

policja