5 października 2013 roku w podwarszawskim Józefowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Kumite i Kata przygotowujące zawodników do Mistrzostw Europy Juniorów 2013. Gospodarzem tego niecodziennego wydarzenia był Klub Sportów Walki UKS Bushi sensei Pawła Juszczyka.
W hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie spotkano się blisko 160 zawodników i instruktorów, z klubów całej Polski. Dla wielu uczestników w wieku 12-18 lat było ono ostatnim sprawdzianem przed VII Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą się w Katowicach 26 października 2013 r. W czasie imprezy otrzymali oni z rąk polskich BC i jednocześnie wiceprezesów Polskiej Federacji Karate Kyokushinkai shihan Eugeniusza Dadzibuga i shihan Jacka Czernieca oficjalne powołania do Reprezentacji Polski.

Leżajski Klub Kyokushin Karate na józefowskim seminarium reprezentowali: Izabela Dec, Maciej Jeziorowski, Hubert Fleszar, Paulina Majder, Paula Majder, Natalia Stachula, Julia Żak, Beniamin Szczuka, Łukasz Fleszar, Marcin Miś, Leszczak Maryla, Daniel Błoński, Radosław Fleszar oraz Witek Mielnik. Z zawodnikami byli również sensei Dariusz Burda, Piotr Jeziorowski i Adam Fleszar. W trakcie seminarium trzynastu leżajskich zawodników otrzymało oficjalne powołania do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Seminarium składało się z trzech części. Pierwsza to trening kata, czyli tradycyjnych form karate. Na prośbę organizatora został on poprowadzony przez czołowych polskich zawodników występujących w tej konkurencji sensei Izabelę Sularz, Emila Słabonia. Cześć druga obejmowała krótki trening technik do walki poprowadzony przez shihan Eugeniusza Dadzibuga, a następnie walki sparringowe. W części trzeciej zainteresowani zawodnicy, instruktorzy i rodzice mogli wsiąść udział w warsztatach z psychologiem sportu Jagodą Smoleńską pod tytułem „Umysł można trenować tak jak ciało”.
Relację z imprezy wyemitowała telewizja regionalna TVP Warszawa. Można obejrzeć ją na stronie (od 2:26 min):

http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/wiadomosci-sportowe/wideo/05102013/12617474

ź: Starostwo Leżajsk

karate