Ogólski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w Leżajsku wyłonił najlepszych

  163
  0

  Na obiektach Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Jednym ze współorganizatorów konkursu była leżajska Policja.

  Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego odbyły się wczoraj na obiektach Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku przy ulicy Podolszyny. Celem Turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego, umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

  Pierwszym etapem rywalizacji był test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i historii motoryzacji. Następnie zawodnicy musieli zmierzyć się z praktycznymi konkurencjami, takimi jak jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”, jazda sprawnościowa samochodem, tzw. parkowanie równoległe, przygotowanie motocykla do jazdy, oraz sprawdzian z umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

  W eliminacjach wystartowało 18 uczniów. Zawodnicy w poszczególnych konkurencjach oceniani byli przez sędziów. Suma wyników z poszczególnych konkurencji pozwoliła ustalić kolejność miejsc zawodników. Najlepszymi okazali się:

  Paweł Abramek – uczeń klasy IV TB
  Wojciech Leja – uczeń klasy III TA
  Paweł Wrębiak – uczeń klasy III E

  Najlepsi uczestnicy zostali obdarowani cennymi nagrodami. Będą oni reprezentować powiat leżajski w eliminacjach wojewódzkich, które w tym roku odbędą się 25 maja br na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w finale wojewódzkim.

  ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułInformacja Burmistrza Miasta i Gminy
  Następny artykułUprawiał konopie w ukrytym pomieszczeniu